Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tatbikat İçin Gelip Halka Hizmet Verdiler

Türk Silahlı Kuvvetleri, Efes 2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı tatbikatında sağlık konusunu da unutmadı. İzmir’in Urla ilçesinde kurulan Sahra Hastanesi ve Sağlık Bakanlığı’ndan gelen personel tatbikata katılan 6 bin askerin yanısıra yöre halkına da hizmet verdi.

 

 
Efes 2016 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı tatbikatı kapsamında İzmir’in Urla ilçesi Menteş bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri Sıhhiye Alay komutanlığı harekat kontrolünde Seyyar Sahra Hastanesi ve Sağlık Bakanlığı Seyyar hastanesi kuruldu. Sıhhiye Alay komutanı Albay Bekir Cihan Özcan "Burada Sağlık Bakanlığı ile birlikte bir sağlık kompleksi kurduk . Buradaki hastane 5 bin Türk ve 1000 yabancı olmak üzere 6 bin hastaya hizmet vermektedir.
 
İzmir’in Urla ilçesinin Özbek ve Turasan mahallelerinde yapılan sağlık kontrollerinden sonra detaylı bakım gerektiren bazı vatandaşlar seyyar sahra hastanesine getirildi.
 
Sağlık kontrolleri yapılan vatandaşlar Mehmetçikle yan yana yemeklerini yerken, çocuklarda unutulmadı. Yöredeki genç bir annede çocuk bakımı konusunda bilgilendirildi.

Yayın Tarihi : 28.05.2016 : 10:30

Etiketler : Tatbikat    İçin    Kurulan    Sahra    Hastanesinde    Yöre    Halkına    Da    Hizmet    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6371
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN