Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tutuklu Gençlerin Mutlu Günü

Tutuklu Gençlerin Mutlu Günü
İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki hükümlü ve tutuklu çocuklar; aralarında Ali Gültiken, Tanju Çolak, Ergün Penbe, Hami Mandıralı ve İlker Yağcıoğlu’nun bulunduğu Türk futbolunun efsane isimleriyle sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir araya geldi. Eski milli futbolcular ile kurumdaki hükümlü çocukların oluşturduğu futbol takımları gösteri maçı yaptı.

 

Türk futbolunun efsane isimleri Ali Gültiken, Tanju Çolak, Hami Mandıralı, Ergün Penbe ve İlker Yağcıoğlu, İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndaki hükümlü ve tutuklu çocuklarla bir araya geldi. Adalet Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş gerçekleştirilen sosyal sorumluluk projesi kapsamındaki etkinliğe; Gençlik ve Spor Daire Başkanı Ahmet Ermiş, İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Fatih Mehmet Öztürk, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Savcısı Güneş Okur, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü Jandarma Tabur Komutanı Ferhat Ersoy, Türkiye Gençlik Konfederasyonu Ege Bölge Başkanı Behlül Murat Maral, İzmir Gençlik Konfederasyonu Başkanı İsmail Halden ve Ceza İnfaz Kurumu müdürleri katıldı.
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan programın açılış konuşmasını Kurum Müdürü Vural Temur yaptı. Kurumda bulunan çocukların kendilerine ve ailelerine faydalı bireyler olarak yetişmeleri için çaba harcadıklarını dile getiren Temur, "Spor etkinlikleri, müzik, tiyatro ve hobi kurslarıyla çocuklarımızın topluma tekrar kazandırılmaları için yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Bu bağlamda devletimizin diğer kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına sorumluluklar düşüyor. Bunun için burda olan herkese çok teşekkür ederiz" dedi.
 
Ali Gültiken ise konuşmasında, "Biz dışarıdan geliyoruz, ama onlar içeride. Burada olmanın psikolojik bunalımını yaşıyorlar. Elbette taraftarlık ve futbolun birleştirici bir yanı var. Hepsi bir takımın taraftarı. Burada olsalar da futbolu ve sevdikleri futbolcuları yakından takip ediyorlar. Dışarıdaki hayatla bu yoldan bir bağ kuruyorlar. Bu tip buluşmalar sürekli hale gelmeli. Onlara destek olmalı ve bu sürece emek vermeliyiz. Buradaki çocuklara rol model olabilmemiz çok önemli" dedi.
 
Bu tür sosyal sorumluluk projelerinin sürekli olması gerektiğine vurgu yapan Tanju Çolak ise, "Buradaki çocuklara sevdikleri futbolcular olarak bizlerin moral ve destek vermesi, yol göstermesi çok önemli. Çünkü onlar bizim yarınlarımız. Onları topluma kazandırabilmek için sosyal projelerde birlikte yer almamız lazım. Bugün de bunun için buradayız. Onların sıkıntılarını unutturabilmek ve verdiğimiz değeri hissettirebilmeyi amaçladık. Hepsiyle diyalog kurduk, burada bile bizi takip ediyorlar. Bu çok güzel bir şey" diye konuştu.
 
Konuşmanın ardından program, kurumda kalan çocukların oluşturduğu Türk Halk Oyunları ekibinin sergilediği Zeybek oyunu ile devam etti. Tutuklu ve hükümlü çocukların oluşturduğu müzik grubunun sunduğu müzik dinletisine milli futbolcular dansları ve alkışlarıyla eşlik etti. Sahne gösterilerinin ardından eski Milli futbolcular ile hükümlü çocuklar arasında gösteri maçı yapıldı. İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu futbol sahasında yapılan çekişmeli maç eğlenceli ve heyecanlı anlara sahne oldu. 15’er dakikadan iki devre olarak oynanan maçın ilk yarısı 3-1 hükümlü çocukların üstünlüğüyle biterken, ikinci yarıda 5-4’lük skorla milli futbolcular maçın galibi oldu.
 
Maçın ardından kurumdaki çocuklar tarafından cam kumlama tekniği ile hazırlanmış tablolar, etkinlikte emeği geçen futbolcular ve protokol üyelerine, kurum yetkilileri tarafından takdim edildi. Etkinlik, hükümlü ve tutuklu çocukların milli futbolcularla günün anısına çektirdiği fotoğrafla son buldu.

Yayın Tarihi : 27.05.2016 : 20:07

Etiketler : Futbolun    Efsaneleri    Tutuklu    Hükümlü    Gençlerle    Buluştu    Genel   


Yorumlar

4908
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN