Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir Güne Operasyonla Uyandı

İzmir Güne Operasyonla Uyandı
İzmir'de polis tarafından bir ihbar üzerine 5 ilçede düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Zanlıların, üyesi oldukları Birleşik Özgürlük Güçleri adlı terör örgütü adına faaliyetlerde bulunduğu öne sürüldü.

 

İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Birleşik Özgürlük Güçleri adlı terör örgütünün, İzmir yapılanmasının eylem hazırlığında olduğu yönünde ihbar alınca çalışma başlattı. Teknik ve fiziki takibin ardından, belirlenen adreslere bugün sabah saatlerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Buca, Konak, Bayraklı, Karşıyaka ve Menemen ilçelerinde toplam 7 ev ve Birleşik Devrimci Parti İzmir il binasında aramalar yapıldı. Aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman, dijital malzeme, yasaklanmış yayın, kılıç, pala, döner bıçağı, sapan ve bilye ele geçirildi. Operasyonlarda 10 kişi yakalandı. 3 kişinin ise yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi. Gözaltına alınan zanlılardan birçoğunun aynı evde kaldıkları, ayrıca evde birçok suç unsurunun elde edildiği, bu evin de örgüt evi olduğu ileri sürüldü.

Yayın Tarihi : 27.05.2016 : 10:30

Etiketler : izmir    terör operasyonu    birleşik özgürlük güçleri       


Yorumlar

7717
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN