Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Derbi Öncesi Gerginlik

Derbi Öncesi Gerginlik
Antalya’da Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanacak Ziraat Türkiye Kupası final maçı öncesi iki takım taraftarları arasında stat girişinde kısa süreli gerginlik yaşandı.

 

Ziraat Türkiye Kupası finalinde Antalya Stadyumu’nda oynanacak Galatasaray- Fenerbahçe maçı öncesi saha çevresinde polis yoğunluk önlemi aldı. Galatasaray ile Fenerbahçe taraftarları güvenlik gerekçesiyle stada farklı alanlardan alındı. Sakıp Sabancı Bulvarı yönünden ilerleyen Fenerbahçe taraftarları ile Antalya Kültür Merkezi tarafından yürüyen Galatasaray taraftarları arasında tartışma çıktı. Bulvarın bir bölümünde trafiği kapatan polis, Galatasaray taraftarları bölgeden uzaklaştırmaya çalıştı.
 
Taraflar arasında yaşanan gerginlik, polisin müdahalesiyle kısa sürede büyümeden engellendi. Polis daha sonra Fenerbahçe taraftarını stada giriş yapması için uyardı. Çevik kuvvet ekibi bulvarda önlem alarak, trafik akışını sağladı. Bu sırada bazı taraftarlar meşale yakıp maytap attı. 
 
Polis, kent merkezinde de iki takım arasında gerginlik yaşanmaması için önlem aldı. Stadı çevreleyen caddelerde taraftarlar yönlendirilerek, statta kendilerine ayrılan bölüme gitmeleri konusunda uyarıldı.
 
DERBİDE TRİBÜNDE OLAY ÇIKTI
Antalya Arena’da oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisi öncesi Galatasaray taraftarlarının bulunduğu kale arkası bölümde arbede çıktı. Galatasaray taraftarları ile Fenerbahçe taraftarları arasında gerginlik yaşandı. Çevik kuvvet ekipleri Galatasaray taraftarlarının olduğu kale arkası bölüme girdi. Birbirlerine maytap ve yabancı madde atan iki takım taraftarları güçlükle sakinleştirildi. Güvenlik güçleri Galatasaray taraftarlarının olduğu bölümün büyük kısmını boşaltarak blok oluşturdu.
 
İki taraf arasında gerginlik, sarı kırmızılı tribünlerin Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’a aleyhinde tezahürat etmesiyle başladı.

 

Yayın Tarihi : 26.05.2016 : 19:10

Etiketler : Derbi    Öncesi    Gerginlik    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2858
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN