Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çıray'dan, Görevi Kötüye Kullanma Vurgusu

Çıray'dan, Görevi Kötüye Kullanma Vurgusu
CHP İzmir Milletvekili ve Dilekçe Komisyonu üyesi Dr. Aytun Çıray, İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve Meclis Başkanı Rebii Akdurak’ın Binali Yıldırım’ın başbakanlığını kutlamak için "Ülkemize Hayırlı Olsun" başlıklı ilanda kullandıkları dili eleştirirken bunu soru önergesiyle TBMM'ne taşıdı.

 

İzmirli ve İzmir milletvekili olarak iktidar partisinin genel başkanı ve başbakanının İzmir’den çıkmasından memnun olduğunu belirten CHP'li Çıray, bu konuda verilen kutlama ilanlarını son derece doğal bulduğunu ifade etti. Ancak, İTO adına verilen ilanda kullanılan dilin kutlama sınırlarını çok zorladığını vurgulayan Çıray, "Bu ilanda ‘İTO’nun iktidarın arka bahçesi gibi gösterilmesi’ kabul edilemez" dedi.
 
CHP'li Çıray, AK Parti faaliyet raporu gibi olduğunu ifade ederken metinde yer alan, "11 yıl süren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı döneminde ülkemize yatırımcı ve yaptırımcı bakan olarak, çağımıza damgasını vuran yatırımlar yapan; Kara, deniz, hava ulaşımı ve iletişim alanında gelişmiş ülkelerin geldiği düzeyi sollayarak dünyanın en çağdaş olanaklarına kavuşmamızı sağlayan, Ülkemizin sınırlı imkânlarına rağmen, değişik finansman modelleri ile dünyanın en yüksek tutarlı ulaşım yatırımlarını gerçekleştiren…" ve diğer ifadeleri iddialarına kanıt gösterdi. 
 
Milletvekili Aytun Çıray, TBMM Başkanlığı aracılığıyla yazılı olarak cevaplandırması için yeni hükümetin Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’ye sorular yöneltti. İlanın yasal sınırların ne kadar içinde olduğunu soran Çıray, böyle bir ilanın görev tanımı içinde olup olmadığının, daha önce Özal ve Ecevit gibi liderler için yapılıp yapılmadığının ve kamu vicdanına uygun olup olmadığının yanıtlanmasını istedi.
 
TBMM'ye kadar taşınan ilansa şöyle;
 

Yayın Tarihi : 26.05.2016 : 14:51

Etiketler : chp    izmir milletvekili    aytun çıray    izmir ticaret odası       


Yorumlar

8328
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN