Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Belenbaşı’da Festival Zamanı

Buca Belediyesi ve Belenbaşı Muhtarlığı tarafından düzenlenen Belenbaşı Yörük Kültürünü Tanıtma ve Kiraz Festivali, binlerce İzmirliyi 12. kez ağırlamaya hazırlanıyor. 29 Mayıs Pazar günü Sabah 12.00’de başlayacak festivale katılan İzmirliler, etkinlikler ve halk oyunları gösterileri eşliğinde unutulmayacak bir festivale tanıklık edecek.

 

 
Buca Belediyesi, Buca Kaymakamlığı ile Belenbaşı Köy Muhtarlığı’nın bu yıl 12’incisini düzenlediği “Yörük Kültürü’nü Tanıtma ve Kiraz Festivali"ne katılanlar, tiyatral gösteriler, söyleşiler ve etkinlikler keyifli bir gün geçirecek. Festivalde Belenbaşı’nın en iyi kirazı da seçilecek ve üreticiler ilk 3’e girmek için kıyasıya yarışacak. Festivalde ayıca geleneksel olarak bu yılda festival ağası seçimi de yapılacak.
 
29 Mayıs Pazar günü saat 12.00’de Belenbaşı Köyü girişinden kortej yürüyüşü ile başlayacak Festival, bölge halkının Yörük kültürünün izleriyle ürettiği ürünlerin satışa sunulacağı organik pazar ile renklenecek. Sürpriz eğlence, söyleşi ve gösterilerin sahneleneceği Belenbaşı Festivalinde folklor gösterileri de neşe katacak. Geçtiğimiz yıllarda festival kapsamında düzenlenen konserler ise bu yıl, yaşanan terör olayları nedeniyle programda yer almıyor.
 
Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, keyifli bir gün geçirmek isteyen tüm İzmirlileri Belenbaşı’nda gerçekleşecek festivale davet etti.

Yayın Tarihi : 26.05.2016 : 12:27

Etiketler : Belenbaşıda    Festival    Zamanı    Bölge   


Yorumlar

5963
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN