Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''Beyoğlufest'' Sokak Danslarıyla Açıldı...

''Beyoğlufest'' Sokak Danslarıyla Açıldı...
Beyoğlu Esnafı Dayanışma Komitesi tarafından "Birlikte Yaşam Festivali" temasıyla düzenlenen "BeyoğluFest"in açılışı İstiklal Caddesi üzerinde bu akşam gerçekleştirilen sokak danslarıyla yapıldı.

 

Beyoğlu Esnafı Dayanışma Komitesi tarafından bir yürüyüş ile açılışı gerçekleştirileceği duyurulan “BeyoğluFest", polisin güvenlik nedeniyle yürüyüşe izin vermemesi üzerine, saat 18.30’da İstiklal Caddesi üzerinde gerçekleştirilen sokak danslarıyla başlatıldı.
 
Ellerinde pankart ve dövizler bulunan grubun önünde yapılan dansları çevredekiler ilgiyle izledi. Etkinlik sırasında polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.
 
“Birlikte Yaşam Festivali" temasıyla düzenlenen alışveriş festivali “BeyoğluFest"e, ilçede hizmet veren 300’ün üzerinde işletme destek veriyor. Festival boyunca, tiyatro sahiplerinden restoran işletmecilerine, kültür sanat kafelerinden yayınevlerine kadar geniş bir yelpazede esnaf ziyaretçilere indirim yapacak. Ayrıca, oyuncular, müzisyenler, ekran yüzleri, yazarlar ve sanatçılar da çeşitli etkinliklerle festivalde yer alacak.
 
“BeyoğluFest" Organizasyon Komitesi’nden Deniz Özgür, “Bugün aslında Fransız Konsolosluğu’nun önünde buluşup, müzik ve dans gruplarıyla Tünel’e kadar büyük yürüyüş düzenlemeyi hedefliyorduk. Buna izin verilmeyince, festivalimizin açılışını İstiklal Caddesi üzerinde yapıyoruz. Bu festival Beyoğlu esnafı tarafından organize ediliyor. Yaklaşık 300 işletmenin birlikte organize ettiği bir festival. 5 gün sürecek festival kapsamında sokak etkinliklerinden söyleşilere çeşitli programlar yapılacak. Festival boyunca etkinliğe imza veren bütün işletmelerde çeşitli oranlarda indirimler olacak. Yaşanan dönüşümden dolayı Beyoğlu ciddi bir insansızlaşmayla karşı karşıya kaldı. Güvenlik riskinden dolayı insanların gelmediği yer haline geldi. Biz bunu tersine çevirmeyi amaçlıyoruz. Kültür sanat şehri olan Beyoğlu’na herkesi bekliyoruz" diye konuştu.
 
Festival, pazar günü düzenlenecek geniş kapsamlı konserle sona erecek.

Yayın Tarihi : 25.05.2016 : 22:24

Etiketler : Beyoğlufest    Sokak    Danslarıyla    Açıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6783
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN