Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


3 Dakikada 4 Bardak Çay İçti

3 Dakikada 4 Bardak Çay İçti
Erzurum’da Çaykur tarafından ’Doğal ve Sağlıklı Türk Çayı’ etkinlikleri kapsamında düzenlenen ’en hızlı çay içme’ yarışmasında Mehmet Karagöl 3 dakikada 4 bardak sıcak çay içti.

 

Çaykur tarafından Havuzbaşı Kent meydanında düzenlenen ’en hızlı çay içme’ yarışmasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kurulan TIR önünde demlenen çaylar, Karadeniz müzikleri eşliğinde bardaklar halinde yarışmaya katılanlara sunuldu. Üçerli gruplar halinde yapılan yarışlarda 3 dakika sürede en hızlı 6 bardak sıcak çayın içilmesi istendi.
 
Yarışmacılar üfleyerek soğutmaya çalıştıkları çayı içerken oldukça zorlandı. Kimi yarışmacının ağzı yanarken, kimi ise sıcağa aldırış etmeden çayları bitirmeye çalıştı. 3 dakikada 4 bardak sıcak çayı içerek birinci olan Mehmet Karagöl çayı çok sevdiğini söyledi. Günde 15 bardaktan fazla çay tükettiğini belirten Karagöl, sıcak çayları içerken zorlanmadığını söyledi. Yine 3 dakikada 3.5 bardak çay içerek birincilik elde eden Sercan Uçkaç da Erzurumlular’ın çayı sıcak içtiğini belirtti. Birinci olan yarışmacılara 3’er kilo kuru çay hediye edildi. Yarışmaya katılanların tümüne Çaykur tarafından kuru çay verildi. Etkinliği takip eden basın mensupları da en hızlı çayı içmek için birbirleriyle yarıştı.

Yayın Tarihi : 25.05.2016 : 15:36

Etiketler : Dakikada    Bardak    Çay    İçti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2073
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN