Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka’da Ahilik Haftası Kutlandı

Karşıyaka’da Ahilik Haftası Kutlandı
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Ahilik Haftası kutlamalarını bu yıl Karşıyaka’ya da taşıdı. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Kaymakam Saadettin Yücel ve İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, makam ziyaretlerinin ardından Çarşı esnafını gezdi.

 

Bu yıl 23-29 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 29. Ahilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen etkinliklere Birlik yöneticilerinin yanısıra Yılın Ahisi seçilen Pastacı Emre Demirci de katıldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ve Kaymakam Saadettin Yücel, makam ziyaretlerinin ardından İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ile birlikte Çarşı esnafını ziyaret etti. Dükkan sahiplerine karanfiller dağıtıldı. Çarşı içinde Ahi Pilavı ve lokması ikram edildi, gösteriler yapıldı. Türk Milli Takımı’na seçilen kuaförlerin şov yaptığı Çarşı’da ayrıca Canlı Heykellerin gösterisi de ilgi çekti.
 
Karşıyaka Kaymakamı Saadettin Yücel “Ahilik kültürü önümüzü aydınlatan bir fenerdir. Yaşatılması gereken en büyük değerlerimizden biridir. Çağın getirileri ile beslenerek geleceğe taşınmalıdır" diye konuştu.
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Halkımıza en iyi hizmeti üretebilmek için esnaf kardeşlerimizle bir bütün halinde hareket ediyoruz. Ahilik dayanışma demektir, paylaşım demektir ve kardeşlik demektir. Bu değerlerimize sahip çıkmalı ve yaşatmalıyız. Tüm esnaf kardeşlerimin, bu kültürle yoğrulmasını ve gelecek kuşaklara da bu mirası devretmesini diliyorum" dedi.
 
BAŞKAN AKPINAR’A TEŞEKKÜR
 
Hafta etkinliklerine halkın da büyük ilgi gösterdiğini kaydeden İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu, “Bu bizi çok memnun etti. Çünkü bu etkinlikleri gerçekleştirmekteki temel amacımız, Ahi Felsefesi’ni topluma ve yeni nesle doğru aktarmaktır. Yalın anlamıyla Ahi ’Kardeşim’ demektir. Ahilik felsefesi sanatın, ticaretin ve mesleğin olgun kişilik, güzel ahlak ve doğrulukla yoğrulmasını öngörür. Karşıyaka’ya bu ziyareti, 300 bin esnaf kardeşimiz adına gerçekleştiriyoruz. İlçesindeki esnaf ve zanaatkarlara yaklaşımından dolayı Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Sizden son derece memnunuz çünkü iki yılda Karşıyaka’da hiçbir sorun yaşamıyoruz" dedi.

Yayın Tarihi : 25.05.2016 : 13:31

Etiketler : Karşıyakada    Ahilik    Haftası    Kutlandı    Bölge   


Yorumlar

2163
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN