Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tarihi Çarşı’da Masal

Tarihi Çarşı’da Masal
Kemeraltı Çarşısı, Konak Belediyesi’nin yürütülücülüğünde düzenlenen kültür-sanat etkinlikleriyle sadece gündüz değil, gece de yaşayan bir mekan haline dönüşmeye başladı.

 

Her gün on binlerce vatandaşın alışveriş için geldiği Kemeraltı Çarşısı, son olarak ’Kemeraltı’nda Masal Zamanı’ adlı etkinliğe ev sahipliği yaptı. Konak Belediyesi ve Mavi Sanat işbirliğinde düzenlenen etkinlik, Tarihi Çarşı’nın önemli mekanlarından biri olan Abacıoğlu Han’da gerçekleştirildi. Restorasyonu Konak Belediyesi’nce yaptırılan Han’da oyuncu Sıla Akdeniz kendi derlediği ’Yeniden Doğuş’ adlı masalı dinleyicilere anlattı. Müziklerini İsmail Başışık’ın, Sanat Yönetmenliğini Tiyatro Oyuncusu Gürol Tonbul’un, Genel Sanat Yönetmenliğini ise Ahmet Akdeniz’in üstlendiği gösteri, dinleyiciyi düş zamanının büyülü yolculuğuna çıkardı.
 
Yaklaşık bir saat süren masal anlatımı sonunda Sıla Akdeniz, dinleyicilerce uzun süre alkışlandı. Etkinliğe katılanlar Konak Belediyesi’ne de teşekkür ederek, Kemeraltı’nda bu tür organizasyonların çoğalması dileklerinde bulundu. Abacıoğlu Han esnafından Ayşe Karadan ise, etkinliğin gerçekleşmesini sağlayan Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’a teşekkür ederek, “Pek çok İzmirli Abacıoğlu Han’ın yerini dahi bilmiyor. Bu tür etkinlikler sayesinde hem Kemeraltı hem de içindeki diğer önemli mekanlar tanınacak. Çarşı esnafı olarak bunun bize mutlaka dönüşü olacaktır" dedi.
 
Konuklarını masalların büyülü dünyasına götüren ’Kemeraltı’nda Masal Zamanı’ etkinliği her ay Tarihi Çarşı’nın farklı hanlarında devam edecek.

Yayın Tarihi : 25.05.2016 : 13:30

Etiketler : Tarihi    Çarşıda    Masal    Bölge   


Yorumlar

6093
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN