Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başkanlık Konusunda Tavrını Koydu

MHP Lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, MHP'nin başkanlık ve partili cumhurbaşkanlığı konularında takındığı tavrın değişmediğini belirtti.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu. 
 
Gündemine pazar günü yapılan AK Parti Olağanüstü Büyük Kongresi'ni alan Bahçeli, başkanlık sistemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 
MHP Lideri, "MHP’nin hem başkanlık sistemi hem partili cumhurbaşkanlığı konusundaki yaklaşımları nettir. Başkanlık sisteminin bize göre mahzurları çoktur. Türkiye’de yapılması gereken var olan sistemi daha işler hale getirmektedir" dedi.
 
Bahçeli'nin konuşmasının satır başlıkları şöyle,
 
"Çatışarak bir yere varamayız. Kavgaya tutuşarak milli gayelere varamayız. Toplumsal sükuneti sağlamakla görevli olanlar, kutuplaşmayı teşvik etmektedirler. Bize göre bu ahlaki değildir.
 
Geçtiğimiz Pazar günü AK Parti Genel Kongresi’nde genel başkan seçilen Binali Yıldırım’ı bu anlamda önemli işler bekliyor. Bu değişim hükümeti de etkilemiştir.
 
Bizim için önemli olan Sayın Binali Yıldırım’ın konuşmalarında değindikleri başlıklar. Bizim için önemlidir.
 
Ayrıca 64. Hükümeti kuran Sayın Ahmet Davutoğlu, Kongre günü yaptığı konuşmada görevi bırakmanın kendisi için bir zaruriyet olarak açıklamıştır. Bunun sebeplerini tam olarak açıklamamış burayı muğlak bırakmıştır. Sonuç olarak Sayın Davutoğlu nasıl gelmişse aynı şekilde gitmiştir. Cumhurbaşkanı’nın gönderdiği mektubunun kongrede ayakta dinlenmesi ve pür dikkat dinlenmesi de AKP’lilerin tercihidir. Alan memnun satan memnunsa bize sadece saygı göstermek düşecektir. Sayın Yıldırım’ın kime sözcülük yaptığı ortadadır.
Bizim için asıl tartışmaya ve konuşulmaya açık taraf sayın Yıldırım’ın başkanlık sistemi konusundaki görüşleridir.
 
AKP’nin olağanüstü kongresi başkanlık sistemine göre şekillenmiştir. Sayın Binali Yıldırım’ın konuşmasında fiili durumu yasal sisteme geçirilmelidir demiştir. 
 
MHP’nin hem başkanlık sistemi hem partili cumhurbaşkanlığı konusundaki yaklaşımları nettir. Başkanlık sisteminin bize göre mahzurları çoktur. Türkiye’de yapılması gereken var olan sistemi daha işler hale getirmektedir. Kahramanlıklarla temelleri kazınmış bir sistemi fiilen bozmak ve itibarsızlaştırmak görevi ve makamı ne olursa olsun kimsenin yararına olmayacaktır. Türkiye’de aklı başında hiçkimsenin başkanlık sistemini savunduğu görünmemiştir.
 
Tahribatları onarmaya hem hazırlıklı hem kararlıyız ancak başkanlık sistemi gibi dibi görünmeyen kuyudan su içmeye ne irademiz ne de isteğimiz vardır. İlkelerimizi ve sözlerimizi yutmamızı kimse beklememelidir.
 
Değerli arkadaşlarım Türkiye’nin ihtiyacı olduğu konularda üstümüze düşeni yaptık.
 
Hatırlarsanız 2007 yılında Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde yeniden bir tıkanmaya izin veremezdik bu yüzden 367 garabetini meclise girerek bitirdik.

Yayın Tarihi : 24.05.2016 : 11:17

Etiketler : mhp    genel başkanı    devlet bahçeli       


Yorumlar

2637
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN