Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı'da Festival Zamanı

Bayraklı'da Festival Zamanı
Bayraklı Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Doğançay Gözleme ve Ayran Festivali 28-29 Mayıs’ta gerçekleştirilecek. Festivalde ziyaretçiler, Doğançaylı annelerin el yapımı gözlemelerinden ve organik ayranlarından tadacak, kurulacak stantlarda doğal ürünler satılacak; ayrıca Kadın Kooperatifi üyesi kadınlar; el emeği, göz nuru ürünlerini sergileyecek.

 

İzmirliler, bu hafta sonu gözleme ve ayrana doyacak. Bayraklı Belediyesi tarafından ikincisi düzenlenecek Doğançay Gözleme ve Ayran Festivali, 28-29 Mayıs’ta saat 10.00-18.00 arasında Doğançay otobüs son durağında gerçekleşecek. Festivalde Doğançaylı kadınların hazırlayacağı gözlemeler ve organik ayran afiyetle yenecek. Ayrıca burada kurulacak stantlarda kadınlar, son yasayla köy statüsünden mahalleye dönüştürülen Doğançay’da yetiştirilen organik ürünleri satışa sunacak, emekçi kadınlar ürettikleri ürünleri sergileyecek. Festival kapsamında çeşitli yarışmalar ve etkinler de düzenlenecek.
 
ÜCRETSİZ ULAŞIM İMKANI
 
Doğançay son durağında gerçekleşecek festivale katılmak isteyenler Bölge Metro ve Sevgi Yolu Atatürk Anıtı önünden saat 10.00-17.00 arası her saat başı kalkacak ücretsiz servislerden yararlanabilecek.  
 
FESTİVALE DAVET ETTİ
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Doğançay Gözleme ve Ayran Festivali’nin ikincisini düzenleyeceklerini belirterek, “Doğançaylı kadınlarımız o gün için en güzel gözlemelerini Bayraklı ve İzmirliler için yapacak. Doğançay’da yiyeceğimiz, içeceğimiz her şey organik olacak. Tüm hemşehrilerimi hafta sonu düzenleyeceğimiz festivalimize bekliyoruz” dedi. 

Yayın Tarihi : 24.05.2016 : 10:34

Etiketler : bayraklı belediyesi    doğançay    gözleme ayran festivali    hasan karabağ       


Yorumlar

5985
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN