Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şehit Astsubayın Baba Evi Önünde Saygı Duruşu

Şehit Astsubayın Baba Evi Önünde Saygı Duruşu
Eskişehir’de geçen 19 Mayıs’ta toprağa verilen şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş 25 yaşındaki Anıl Gül, için konvoy oluşturuldu. Konvoydakiler şehidin baba evinin önüne saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okudu. 

 

Sosyal medyada yapılan çağrı üzerine akşam saatlerinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Meşelik Kampüsü yanında yaklaşık 150 araçlık konvoy oluşturuldu. Konvoydakiler Mardin’in Nusaybin İlçesi’ndeki operasyonda PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucunda ağır yaralanıp kaldırıldığı hastanede şehit olan ve 19 Mayıs’ta memleketi Eskişehir’de toprağa verilen Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Anıl Gül için kentte tur attı. Araçlarından Türk bayrakları sallayıp korna çalan konvoydakiler daha sonra şehidin babası Yücel Gül, annesi Türkan Gül ve kızkardeşi Melis Gül’ün oturduğu Gültepe Mahallesi Açıkalın Sokak’taki evinin önüne gitti. 
 
Oturdukları 3 katlı apartmana büyük bir Türk Bayrağı asan ve bekar olan şehit oğulları Anıl Gül’ün fotoğraflarının camlarda asılı olan Gül çifti, konvoyla gelenleri evin önünde karşıladı. Araçtan inenler şehidin anne ve babasının elini öptü.
 
Kalabalık adına konuşan Aykut Tosunoğlu kendilerinin de vatan uğruna ölmeye hazır olduğunu söyledi. Tosunoğlu, terörün bir an önce son bulmasını istedi. Kalabalık şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu, ardından topluca İstiklal Marşı’nı okudu. Şehit Astsubay Anıl Gül için dua okuyan kalabalık daha sonra araçlara binerek kent merkezine döndü. 

Yayın Tarihi : 23.05.2016 : 22:18

Etiketler : Şehit Astsubay    Baba Evi    Saygı Duruşu    Eskişehir    Anıl Gül    İstiklal Marşı   


Yorumlar

4065
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN