Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelliler Bir Günlüğüne Üniversiteli Oldu

Engelliler Bir Günlüğüne Üniversiteli Oldu
Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi’nde (BEÜ), engellilerin üniversitelerde daha fazla yer almasını sağlamak ve eğitimlerine dikkat çekmek amacıyla, üniversiteye gidemeyen 33 engelli, 1 günlük temsili üniversite eğitimi alarak diploma aldı.

 

BEÜ’de 4’cüsü düzenlenen, ’Üniversite eğitimi ve temsili mezuniyet’ kapsamında engelliler, üniversitede 1 günlük eğitim aldı. Eğitime katılan 33 engelli, sabah aileleriyle üniversitenin merkez kampüsünde bir araya geldikten sonra ders alacakları sınıflara alındı. Engellilere gün boyu, ’İnsan Fizyolojisi’, ’Anadolu Arkeolojisi’, ’Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimi’, ’Robot ve Yaşam eğitimi’ konularında eğitimler verildi.
 
BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, engelli öğrenciler konusundaki hassasiyetlerini, tüm kampüslerde ’engelsiz kampüs’ projesiyle fiziki ve sosyal yaşam alanlarında yaptıkları çalışmalarla yansıttıklarını söyledi. Daha sonra mezun olan engelli öğrencilere diplomaları verildi. Engelliler, mezun olmanın sevincini keplerini havaya atarak yaşadı.

Yayın Tarihi : 23.05.2016 : 21:46


Yorumlar

4896
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN