Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Aziz Sancar, Üstün Zekalı Çocuklarla Buluştu

Aziz Sancar, Üstün Zekalı Çocuklarla Buluştu
Prof. Dr. Aziz Sancar, üstün zekâlı çocuklar için Türkiye’ye geldi…

 

Tüm Üstün Zekâlılar Derneği (TÜZDER), Dâhiler ve Üstün Zekâlılar Günü kapsamında "Dâhiler Dâhildir" sloganıyla üstün zekâlı çocukları, ailelerini ve eğitimcileri bir araya getirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi Davut Paşa Kampüsü, Kongre Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğin onur konuğu ise Nobel Ödüllü Bilim Adamı’mız Prof. Dr. Aziz Sancar oldu. 
 
Hücrelerin hasar gören DNA'ları nasıl onardığını ve genetik bilgisini koruduğunu haritalandıran araştırmaları sayesinde 2015 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanan dünyaca ünlü Bilim Adamı Prof. Dr. Aziz Sancar, üstün zekâlı çocuklarımız ile buluşmak üzere Türkiye’ye geldi. Sancar, TÜZDER’in Dâhiler ve Üstün Zekâlılar Günü kapsamında gerçekleştirdiği "Dâhiler Dahildir" adlı organizasyonda eğitimcilere ve velilere “Üstün Zekâlılarda Motivasyon” konulu bir sunum yaptı. Ayrıca dahi ve üstün zekâlı çocukların sergiledikleri bir dizi etkinliğe de eşlik etti. Boğazhisar Eğitim Kurumları öğrencilerinin de sunumlarının yer aldığı etkinlikte, dahi ve üstün zekâlı çocuklar robot, bilim, teknoloji ve sağlık alanlarında kendi buluşlarını sergiledi. 
 
Ünlü akademisyenler organizasyonda konuşma ve sunum yaptı… 
 
TÜZDER, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Boğazhisar Eğitim Kurumları iş birliğiyle yürütülen "Dâhiler Dahildir" programı çerçevesinde düzenlenen oturumlarda, ulusal ve uluslararası çeşitli üniversitelerde bu konuda çalışmalar yapmakta olan konuk akademisyenler “Üstün Zekâlılarda Motivasyon, Üstün Zekânın Öngörülemez Gelişimi, Üstün Zekâlıların Unutulanları, Üstün Zekâlıların Eğitiminde Örnek Uygulama – Dahi Park” başlıklarıyla konuşmalar ve sunumlar yaptı.
 
Üstün zekâlı çocukların eğitimindeki son gelişmeler anlatıldı…
 
Hisar Intercontinental Hospital’in de sağlık sponsorluğunu yaptığı Dâhiler Günü programında; üstün zekâlı çocukların eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasının önemi, bu çocukların gelişimi için çok önemli bir yere sahip olan okulların niteliği; üstün zekâlı çocukların eğitimindeki son gelişmeler, zekâ gelişiminde atölye çalışmalarının önemi, bu çocukların ailelerinden, öğretmenlerinden, toplumdan ve milli eğitim sisteminden beklentileri konuları ele alındı.  Dahi Park ve STEM uygulamalarına dair sunum ve etkinlikler katılımcılarla paylaşıldı.
 

Yayın Tarihi : 23.05.2016 : 13:00

Etiketler : haber    haberler    nobel    ödüllü    aziz sancar    üstün zekalı çocuklar    ben tv    kanalben       


Yorumlar

4349
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN