Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Kabine Listesi Hazırlanıyor'

'Kabine Listesi Hazırlanıyor'
AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım, kabine listesinin hazırlandığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman müsait olursa listeyi o zaman kendisine sunacaklarını söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 65. Hükümet'i kurmakla görevlendirilen Binali Yıldırım, Ankara'da, evinden ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Bir gazetecinin, "Dinlenebildiniz mi?" sorusuna, "İyiyim Allah'a şükür" yanıtını veren Yıldırım, kongredeki konuşması sırasında kısılan sesine ilişkin de "Gördüğünüz gibi idare ediyoruz" dedi.
 
Yıldırım, 65. Hükümet'in ne zaman kurulacağına ilişkin soruya "Cumhurbaşkanımız dönünce görüşme yaparız, ondan sonra ne gerekiyorsa yaparız" karşılığını verdi.
 
''SİZ DE İŞİNİZE BAKIN, BİZ DE İŞİMİZE BAKALIM''
 
Bir başka gazetecinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi'nde olduğunu anımsatarak, "Yarın akşam gelmesi planlanıyor. Yarın akşamı mı bekleyelim bu durumda?" demesi üzerine Yıldırım, "Siz hiç beklemeyin, işinize bakın. Siz de işinize bakın, biz de işimize bakalım" ifadesini kullandı.
 
''İLK DEFA HÜKÜMET KURULMUYOR TÜRKİYE'DE''
 
Yıldırım, hükümet kurma sürecinin uzayabileceğine yönelik yorumların hatırlatılması üzerine, "Niye uzasın? Onların nasıl yapılacağı belli. Önce hükümetin kuruluşu, Bakanlar Kurulu'nun belli olması, sonra Meclis'te programın okunması, daha sonra programın müzakeresi ve güven oylaması. Takvim çok net. İlk defa hükümet kurulmuyor Türkiye'de" dedi.
 
''KABİNE LİSTESİ HAZIRLANIYOR''
 
"Kabine listesi net mi?" sorusuna Yıldırım, "Kabine listesi hazırlanıyor'' yanıtını verdi. 
 
Yıldırım, "Kabine listesini Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yarın mı sunacaksınız?" şeklindeki soruya karşılık ise şu değerlendirmelerde bulundu:
"Cumhurbaşkanımız ne zaman müsait olursa. Malum, Türkiye'de çok önemli bir zirve yapılıyor.
 
''MERAK ETMEYİN''
 
Bu zirvenin de ev sahibi Sayın Cumhurbaşkanımız. Bu programla çakıştığı için program bittikten sonra inşallah biz de bu arada çalışmalarımızı, istişarelerimizi yapacağız. Merak etmeyin kısa sürede hallolur işler.''

Yayın Tarihi : 23.05.2016 : 11:56

Etiketler : binali yıldırım    başbakan    65. hükümet    siyaset    cumhurbaşkanı    recep tayyip erdoğan       


Yorumlar

8782
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN