Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karşıyaka'ya Kapalı Havuz Geliyor

Karşıyaka'ya Kapalı Havuz Geliyor
Karşıyaka’nın kapalı yüzme havuzu ihtiyacını gidermek için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu içindeki yarı olimpik yüzme havuzunun üstünü kapatmak için çalışma başlattı. 3 ay sürecek çalışmalar sonunda Karşıyaka’nın ilk kapalı yüzme havuzu tamamlanacak ve İzmir’in en modern yüzme tesislerinden biri haline gelecek.

 

Karşıyaka’nın ilk kapalı yüzme havuzunu oluşturmak için çalışmalar yürüten Karşıyaka Belediyesi, Zübeyde Hanım Mahallesi’nde bulunan 1912 Zühtü Işıl Spor Salonu’nun ön kısmındaki yarı olimpik yüzme havuzunun üstünü kapatmak için proje hazırladı. 3 ayda tamamlanacak çalışmalar kapsamında, havuzun üzerine modern kapatma sistemi kurulacak. 4 ay açık ve 8 ay kapalı olarak hizmet verecek havuzda ısıtma sistemi de olacak. Tesisin içinde bay- bayan soyunma odaları, engelli tuvaletleri, depo alanı ve 50 kişilik tribün de bulunacak.
 
YÜZMEYE İLGİ ARTACAK
 
İzmir’in en modern yüzme alanlarından biri olacak tesis, sene boyunca profesyonel müsabakalara ve eğitimlere ev sahipliği yapacak. Bin 215 metrekare toplam kapalı alana sahip olacak mevcut ısıtmalı havuzun, hem mekanik hem fiziksel olarak gerekli bakım ve onarımları bu çalışmayla tamamlanarak, bölge insanının yüzmeye olan ilgisini arttırılacak ve çocuklara sunulan eğitim ortamı ile daha fazla Karşıyakalı yüzme sporu ile buluşturulacak.
 
“EKSİKLERİ BİR BİR TAMAMLAYACAĞIZ”
 
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Karşıyakamızda daha fazla ailenin ve çocuğun yüzme sporundan yararlanabilmesi için çalışmalar yapıyoruz. Yarı olimpik havuzumuzun üzerini kapatarak daha fazla müsabakaya ve eğitime ev sahipliği yapacağız. Çalışmalar neticesinde İzmir’in en modern yüzme tesislerinden birini daha ilçemize kazandıracağız” dedi.
 
BÜYÜKŞEHİR DE OLİMPİK HAVUZ YAPACAK
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi de yine Zübeyde Hanım Mahallesi’nde bulunan 6 dönümlük spor alanında tam olimpik yüzme havuzu yapacak. Projesi, Karşıyaka Belediyesi tarafından çizilmeye başlanan havuz için çalışmalar önümüzdeki aylarda başlayacak.

Yayın Tarihi : 23.05.2016 : 11:24


Yorumlar

8048
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN