Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karabağlar’da ''Üreten Kadınlar Kermesi''

Karabağlar’da ''Üreten Kadınlar Kermesi''
Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen "Karabağlarlı Üreten Kadınlar Kermesi" ile el işi göz nuru ürünler sergiledi.

 

Poligon Mahallesi Gazeteci Barış Selçuk Parkın’nda düzenlenen kermese Karabağlar Belediye Başkan Vekili Alev Ağrı, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Ali İhsan Yıldız, belediye birim müdürleri ve muhtarlar katıldı. Kermes açılışında konuşma yapan Başkan Vekili Alev Ağrı, Türkiye’de kadınların hakettiği yerde olmadığını, düzenlenen kermeste bir kadın dayanışmasının görüldüğünü, zaman içerisinde bu dayanışmanın daha da güçlenip kurumsallaşacağını söyledi. Açılış konuşmasının ardından stantları gezen Başkan Vekili Alev Ağrı ve ziyaretçiler hediyelik el emeği ürünlerden satın aldı.
 
Kermese Poligon, Metin Oktay, Esentepe, General Kazım Özalp, Gülyaka, Refet Bele, Arap Hasan ve Uzundere mahallelerinin yanı sıra İzmir Kadınlar Birliği Derneği (İZKAB) de katıldı. Karabağlarlı kadınların birbirinden güzel el emeği ürünleri, ziyaretçiler tarafından da beğeni ile karşılandı. El işi takılar, örgüler, süs eşyaları, kokulu taşlar ve hediyelik eşyaların da bulunduğu kermeste gözlemeler, tatlılar, kurabiye ve ev yemeklerine ilgi yoğun oldu.

Yayın Tarihi : 22.05.2016 : 11:48


Yorumlar

4405
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN