Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karabağ Kulalı Hemşehrileri İle Buluştu

Karabağ Kulalı Hemşehrileri İle Buluştu
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı Kulalılar Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin 8. Geleneksel Keşkek gününe katıldı.

 

 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Bayraklı sahilde Kulalı hemşehrileri ile bir araya geldi. Etkinliğe CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, belediye meclis üyeleri ve Bayraklı’da yaşayan Kulalılar katıldı. Burada bir konuşma yapan Başkan Karabağ, "Kulalılara bir; hırsız diyemezler, iki; eşkıya diyemezler üç; vatan haini diyemezler! Gerisi onların olsun. Bu Egeliler için de böyledir. Bizim Ege derneklerinin tümünde Türk Bayrağı ve Atatürk resmi vardır. Olmayanlara da zaten ben gitmiyorum. Arkadaşlarımız gider duvarlarında Atatürk resmi ve Türk Bayrağı var mı diye bakar. Yoksa, gitmeyiz. Onun için 29 Ekim ve diğer bayramlarımızda yaptığımız etkinlikler manşetlere taşındı. Bu yaptıklarımız birilerinin karnını ağrıtıyor. Biz şeriat düzeni istemiyoruz. Biz laik, Atatürkçü, Cumhuriyetçiyiz! Atatürk bunlara ne yapmış anlamıyorum. Eğer Atatürk ve arkadaşları olmasaydı Cumhurbaşkanın ismi Tayyip olur muydu, Başbakanın ismi Ahmet olur muydu? Bunları bir düşünmeleri gerekiyor ama bir türlü göremiyorlar. Atatürk’ü unutturmayacağız ve Bayraklıda yaşatmaya devam edeceğiz. İzmir’in en yüksek direğini de Bayrağını da tepeye asacağız. Sadece Kulalılar değil bu ülkenin bölünmez bütünlüğüne saygı duyan ve onula birlikte hareket eden herkesi kucaklıyoruz. Bu ülkeyi böldürtmeyiz. Atatürk Cumhuriyetini yıktırtmayız" dedi.
 
Bayraklı Kulalılar Derneği Başkanı Veli Topal ise, “Kulalılar 60 yıl önce buraya gelmiş. Kendi yağımız, tuzumuzla kavrulduk. Ama 60 yıl sonra aramızdan bir lider yetişti. Bayraklı Belediye Başkanımız İzmir’in kıskandığı bir isim oldu. Bu da bizim gurur kaynağımız. Bu da bizim için yeter diye düşünüyorum" dedi.
 
Karabağ konuşmaların ardından odun ateşinde dev kazanda pişen keşkeği dövdü.

Yayın Tarihi : 22.05.2016 : 11:24


Yorumlar

6875
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN