Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Asırlık Çınar Ağacı Devrildi

Asırlık Çınar Ağacı Devrildi
İzmir’in Basmane semtinde, kökü çürüyen asırlık çınar ağacı, bir aracın üzerine devrildi. Ağacın gece devrilmesi nedeniyle şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı.

 

Basmane’de Anafartalar Caddesi üzerinde bulunan ve kökü içten içe çürüyen asırlık bir çınar ağacı, gece yarısı büyük bir gürültüyle devrildi. Ağacın devrilmesiyle yakındaki bir taşıtta hasar oluşurken, o saatte çevrede kimsenin bulunmaması olası bir faciayı önledi. Ekipler gece yarısı olay yerine gelip, devrilen ağacı parçalara bölüp, kapanan yolu trafiğe açtı. Geriye ise dev çınarın kütükleri kaldı. Çevrede yaşayan vatandaşlar, ağaçların bakımsızlık ve dükkanların önlerini kapatmaması için köklerine bilinçli olarak detarjan ve başka kimyasallar dökülerek, kurutulduğunu, çürümelirin sağlandığnı, sonra da kesildiğini iddia ederek, şunları söyledi:
 
"Bu bölgede bakımsızlktan yıkılmak üzere olan bu asırlık ağaçlar var. Bir faciaya neden olmadan bu ağaçların bakımları yapılmalı. Defalarca dilekçeler verdik fakat gelen olmadı. 2003 yılında Altınpark’ın simgesi 700 yıllık dev çınar ağacı da aynı kaderi paylaşmış ve bakımsızlıktan devrlilip çevrede oturanların yaralanmasına neden olmuştu."

Yayın Tarihi : 22.05.2016 : 09:23

Etiketler : Asırlık    Çınar Ağacı    Basmane   


Yorumlar

6118
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN