Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Foça’da Cami Açılışı

Foça’da Cami Açılışı
İzmir’in Foça İlçesi’ne bağlı Yenifoça Gencerli Mahallesi’nde Diyanet İşleri Başkanlığı ve vatandaşların katkılarıyla yapılan Yıldız Camii için açılış töreni düzenlendi.

 

 
Foça’da Cami Yaptırma Derneği Başkanı ve eski mahalle muhtarı Yıldız Kesebir’in öncülüğünde yapımı tamamlanan Yıldız Camii, Diyanet İşleri Başkanlığı Cami Hizmetleri Daire Başkanı ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selahaddin Çelebi, İzmir Vali Yardımcısı Mehmet Suat İlhan ve Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge’nin katıldığı törenle açıldı. Dün, Cuma Namazı öncesi yapılan açılışta konuşan Selahaddin Çelebi, Foçalı hayırseverlerin katkısıyla 1 milyon TL’ye mal olan Yıldız Cami’nin modern bir yapı olarak inşa edildiğini söyledi. Çelebi, "İmece usulü ile tamamlanan bu camimiz asansörlü. Bayanlar asansöre binerek camimize gelsinler namazlarını kılsınlar" dedi.
 
600 kişinin bir arada namaz kılabileceği, asansörlü, erkekler için sadırvan dışında duş ve abdest alabileceği, şadırvan iç bölümünde kadınlar için de ayrı abdest yeri bulunan, imam lojmanı, Kuran kursu bölümü, zemin katta küçük mesciti ve 50 araçlık park yeri olan Yıldız Camii’nin açılış kurdelesi dualar eşliğinde kesildi. Açılış sonrası yapımda emeği geçen kişi ve kuruluşlara teşekkür plaketleri verildi.
 
 

Yayın Tarihi : 21.05.2016 : 18:16

Etiketler : Foçada    Cami    Açılışı    Bölge   


Yorumlar

9221
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN