Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


UEFA'dan 2 Kulübümüze Kadro Kısıtlaması

Avrupa futbolunun patronu UEFA, mali tablolarını düzeltmelerini istediği Fenerbahçe ve Trabzonspor ile anlaştı. İki kulübün kadrolarına ‘22 kişi’ sınırlaması getirildi.

 

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesi, Fenerbahçe ve Trabzonspor ile yapılandırma anlaşmasına vardı. Buna göre kulüplerine finansal fair play kriterlerine uymadığı gerekçesiyle kadro kısıtlaması ve para cezası verildi. 
 
UEFA’dan yapılan açıklamada, Finansal Kontrol Komitesi’nin, Fenerbahçe’nin 7,5, Trabzonspor’un ise 2 milyon Euro’luk UEFA katılım gelirlerine tedbir koyduğu bildirildi. Fenerbahçe’ye verilen cezanın 2 milyon Euro’luk kısmının bu sezondan başlayarak, doğrudan kesileceği, kalan 5,5 milyon Euro’nun ise kriterlerin yerine gelmesi durumunda alınmayabileceği aktarıldı.
 
KADRO KISITLAMASI 
 
Komitenin ayrıca, iki kulübün Avrupa kupaları kadrolarına kayıt ettireceği oyuncu sayısına kısıtlama getirdiği, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un kadroya 2016-2017 sezonu için 22’şer, 2017-2018 sezonu için 23’er futbolcu kaydetmesine izin verdiği aktarıldı.

Yayın Tarihi : 21.05.2016 : 15:56

Etiketler : fenerbahçe    trabzonspor    uefa    kadro kısıtlaması   


Yorumlar

6205
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN