Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Halk Şaşkınlık Yaşıyor'

'Halk Şaşkınlık Yaşıyor'
Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Ömer Aksakal, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun görevinden ayrılması ile ilgili olarak, "Halk yüzde 49’a yakın oy verdiği, seçtiği kişiyi bugün sivil bir darbe ile kaybetmiş olmanın şaşkınlığını yaşıyor" dedi.

 

DSP Genel Başkanı Ömer Aksakal, partisinin Tokat İl Başkanlığı kongresine katılmak üzere kente geldi. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği toplantı salonunda yapılan kongrede konuşan Aksakal, Türkiye’de demokrasinin yerle bir edildiğini söyledi. Yaklaşık 5 ay önce Türkiye’nin sandık başına gittiğini ve kendisini yönetecek başbakana oy verdiğini söyleyen Aksakal, şöyle konuştu:
 
"Oy verdiği partinin genel başkanı, devleti yönetecek başbakandır. Ama halkın seçtiği başbakanı bir başka mekanizma görevden aldı. Bunu yasal anlamda ’seni görevden alıyorum demedi’. Ama ’bu partiyi ben kurdum, ben ne dersem o olur, görevden ayrıl yerine bir başkasını getireceğiz’ dedi. Şimdi bir başbakan seçecekler ya da bir başbakan atayacaklar ve bunu halkın seçtiği bir başbakan olarak kabul edecek mi bu toplum ? Elbette ki demokrasi bu değil. Halk yüzde 49’a yakın oy verdiği, seçtiği kişiyi bugün sivil bir darbe ile kaybetmiş olmanın şaşkınlığını yaşıyor. Toplumun, devletin bütün değerlerini, yargılarını, geleneklerini alt üst eden bir iktidarla karşı karşıyayız. DSP olarak bunun içinde misyonumuz çok önemli. DSP’nin parlamentoda olmayışının sonuçlarından bir tanesi de budur. Bakın parlamentodaki yapıya nerdeyse iktidar partisinin dışındaki muhalefet partileri o partinin iktidarda kalabilmesi için çalışıyorlar. Kaldırdıkları her parmakta, aldıkları her kararda, uyguladıkları her olayda buna hizmet eder hale geldiler. Oysa demokrasi bu değil.’’
 
Genel Başkan Aksakal’ın konuşmasının ardından il başkanlığı seçimi yapıldı. Kongrede ise DSP Tokat İl Başkanı Hüseyin Alpay tekrar seçildi.

Yayın Tarihi : 21.05.2016 : 14:01

Etiketler : Dsp    Genel    Başkanı    Aksakal    Halk    Şaşkınlık    Yaşıyor    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4661
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN