Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'de Paralel Operasyonu

İzmir'de Paralel Operasyonu
İzmir'deki Polis Bakım ve Yardım Sandığı'na (POLSAN) ait binayı Fethullah Gülen cemaatine yakınlığıyla bilinen kuruluşlardan İzmir Kültürlerarası Diyalog Merkezi'ne (İZDİM) verdiği öne sürülen kişilere yönelik olarak yeni bir 'Paralel Yapı' operasyonu düzenlendi. İlk operasyonda gözaltına alınıp tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan merkez valisi A.P. ile görevden alınan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanı H.B.'nin de aralarında bulunduğu 5 kişi gözaltına alındı.

 

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu'nun talimatıyla, İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü, geçen mart ayında yaptıkları 'Paralel Yapı' operasyonunda 15 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında, o dönem tutuklu bulunan merkez valisi A.P.  de yer aldı. Fethullah Gülen Cemaati'ne mali destek verdikleri öne sürülen şüphelilere yönelik dikkat çeken suçlama ise, Polis Bakım ve Yardım Sandığı'na ait  binanın usulsüz olarak değerinin altında bir fiyata devredilmesi oldu. Kentin en değerli yerlerinden, deniz kenarındaki Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerindeki POLSAN'a ait binanın, A.P.'nin başkanlığını yaptığı dönemde, cemaate yakınlığıyla bilinen kuruluşlarından İzmir Kültürlerarası Diyalog Merkezi'ne verildiği ortaya çıktı. Adliyeye gönderilen şüphelilerden 7'si tutuklandı.
 
ÜST DÜZEY EMNİYET GÖREVLİLERİNE GÖZALTI
 
İZDİM'e yönelik sürdürülen soruşturma kapsamında bu sabah yeniden operasyon yapıldı. Cemaate mali destek verdikleri ileri sürülen üst düzey emniyet görevlileri gözaltına alındı. İlk operasyonda tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan, ardından tutuklu bulunduğu başka bir suçtan da bir süre önce tahliye edilen merkez valisi A.P., bir kez daha gözaltına alındı. A.P'nin yanı sıra, geçen salı günü görevden alınan Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Dairesi Başkanı H.B., eski Emniyet Genel Müdür Yardımcıları F.T., H.P. ve M.Ç de gözaltına alınanlar arasında olduğu ifade edilirken 2 kişinin daha arandığı açıklandı.

Yayın Tarihi : 21.05.2016 : 12:36

Etiketler : paralel yapı operasyonu    izdim    polis bakım ve yardım sandığı    polsan       


Yorumlar

2930
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN