Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İşçi Emeklisi, Organlarıyla 3 Hastaya Hayat Verdi

İşçi Emeklisi, Organlarıyla 3 Hastaya Hayat Verdi
Bolu’da, beyin kanaması geçirerek kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekeşen işçi emeklisi 72 yaşındaki Durmuş Cıbıroğlu’nun iki böbreği ve karaciğeri, Ankara’da 3 hastaya nakledildi.

 

Emekli olunca geçen yıl 68 yaşındaki Gülnur Cıbıroğlu ile dünya evine girerek ikinci evliliğini yapan Durmuş Cıbıroğlu, geçen 5 Mayıs’ta beyin kanaması geçirdi. İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi’nde tedavi altına alınan Cıbıroğlu’nun 5 gün sonra beyin ölümü gerçekleşti. Durmuş Cıbıroğlu’nun eşi Gülnur Cıbıroğlu, oğlu Erol Cıbıroğlu ve kardeşi Sevim Özdemir, hayattayken organlarını bağışlayacağını söyleyen Durmuş Cıbıroğlu’nun talebini hastane yetkililerine iletti.
 
Köroğlu Ünitesi Anestezi Yoğun Bakımı Servisi’nde görev yapan Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Esra Uyar ile Organ Nakil Koordinatörü Yardımcısı Ayşe Yunus Kazanç’ın da aralarında bulunduğu ekibin yaptığı incelemenin ardından Ankara’da organ bekleyen üç hasta belirlendi. Ankara Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden gelen uzman ekiple birlikte yapılan ameliyatla Cıbıroğlu’nun iki böbreği ile karaciğeri alındı. Ameliyatın ardından özel kutulara konulan organlar Ankara’ya götürüldü. Organlar, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Özel Güven Hastanesi’nde yatan 3 hastaya nakledildi.
 
’ÇÜRÜYECEĞİNE HAYAT VERSİN’
 
Babasının sağlığında organ bağışına sıcak baktığını belirten Erol Cıbıroğlu, "Bu yaklaşımını bildiğim için de organ bağışına onay verdim. Sağlıklı tüm organlarının alınabileceği yönünde görüşümü sağlık görevlilerine açıkladım. Organ nakline ihtiyaç duyan insanlar var. İnşallah babamın organlarıyla başka insanlar sağlıklı bir şekilde yaşarlar" dedi.
 
Yaşlı adamın kardeşi Sevim Özdemir de, "Eşi, oğlu ve ben organ bağışı için onay verdik ve bağışlandı. Umarım ağabeyimin organlarını uzun yıllar sağlıklı şekilde kullanırlar. Mezarda çürüyeceğine insanlara hayat vermesi bizleri sevindirdi" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 20.05.2016 : 16:26

Etiketler : İşçi    Emeklisi    Organlarıyla    Hastaya    Hayat    Sağlık    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4939
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN