Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kayalıklara Düşen Paraşütçünün Kolu Kırıldı

Kayalıklara Düşen Paraşütçünün Kolu Kırıldı
Tokat’ın Turhal İlçesi’nde düzenlenen Yamaç Paraşütü Yarışması’na katılan 40 yaşındaki Bahri Kılıçaslan, 50 metre yükseklikten kayalıklara düşerek kolunu kırdı.

 

Tokat Valiliği, Turhal Kaymakamlığı, Turhal Belediyesi ve Şenyurt Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl 7’incisi yapılan Mercimektepe Cross Country Uluslararası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması bugün ilçeye bağlı Şenyurt Beldesi’nde başladı. Yarışmaya 6’sı yabancı ülkeden toplam 50 yarışmacı katıldı. Vali Cevdet Can açılışta yaptığı konuşmada, Mercimek tepenin yamaç paraşütü için önemli bir merkez olduğunu söyleyerek yarışmacılara başarılar diledi.
 
KAYALIKLARA DÜŞTÜ
 
Öğle saatlerinde başlayan uçuşlar sırasından yarışmaya Burdur’dan katılan Bahri Kılıçaslan, yamaç paraşütüyle kalkış yaptıktan sonra bir süre havada süzüldü. Ancak kısa bir süre sonra Kılıçaslan ’pilotaj hatası’ yapınca bir anda 50 metreden kayalıklara düştü. Kılıçaslan’ın kayalıklara düştüğünü gören sağlık görevlileri ve arkadaşları bulundukları noktaya koştu. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Kılıçaslan’ın sağ kolunda kırıklar oluştuğu belirlendi. Bulunduğu yerden çıkartılan Kılıçaslan, ambulansla Tokat Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
 
Organizatör Oğuzkaan Sader, "Arkadaşımız tepeye çok yakın uçuyordu. Yanlış bir komut verdi kanadına, çok yakın düştüğü için de sert bir iniş yaptı. Sert iniş sırasında bölge taşlık olduğu için kolunda kırıklık var" dedi.

Yayın Tarihi : 20.05.2016 : 14:31

Etiketler : Kayalıklara    Düşen    Paraşütçünün    Kolu    Kırıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3301
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN