Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Dikili’de 19 Mayıs’ta Fener Alayı Coşkusu

Dikili’de 19 Mayıs’ta Fener Alayı Coşkusu
İzmir’in Dikili İlçesi’nde yapılan fener alayıyla, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkuyla kutlandı.

 

Dikili Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında fener alayı düzenledi. Bülent Ecevit Kavşağı’nda aralarında CHP’li Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, CHP Dikili İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şener, Belediye Meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar, Dikili kent konseyi üyeleri, sivil toplum kuruluşları üyeleri ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in babası Mehmet Ali Çakırözer’in de bulunduğu yaklaşık 3 bin kişi toplandı. Cumhuriyet sevdalısı binlerce Dikilili, saatler 21.00’i gösterdiğinde, Şehit Sami Akbulut Caddesi üzerinden yürüyüşe geçti. Ellerinde Türk Bayrağı ve meşaleler bulunan kalabalığa vatandaşlar da evlerinin balkonundan, camlarından ve işyerlerinden alkışlarla, sloganlarla destek verdi. 10’uncu Yıl Marşı’nın çalınıp, söylendiği yürüyüş boyunca "Türkiye Laik’tir Laik kalacaktır", "Mustafa Kemal’in Askerleriyiz", "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez" sloganları atıldı. Bir kilometrelik yürüyüş, Dikili Atatürk Meydanı’nda son buldu. Fener alayı kortejinin alana ulaşmasının ardından, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşunun ardından hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.
 
Konuşma yapan Başkan Tosun, terör saldırıları ve şehit haberleri nedeniyle 19 Mayıs’ı buruk kutladıklarına dikkat çekerek, "Şehitlerimizi bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz. Buradan Atamıza ve şehitlerimize bir kez daha söz veriyoruz; Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine ve Türk halkına armağan ettiği tüm eserlerine sonsuza dek sahip çıkacağız" dedi.
 
Başkan Tosun, törenleri iptal eden hükümeti ve sosyal paylaşım sitelerindeki paylaşımları nedeniyle AK Parti İlçe Başkanını eleştirdi.

Yayın Tarihi : 20.05.2016 : 12:05

Etiketler : Dikilide    Mayısta    Fener    Alayı    Coşkusu    Bölge   


Yorumlar

8306
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN