Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Foçalılar, Hain Terörü Lanetledi

Foçalılar, Hain Terörü Lanetledi
İzmir'in Foça İlçesi'nde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı programının müzik ve eğlenceli bölümleri iptal edilerek sade ve buruk bir kutlama yapıldı. Fener alayı yerine gece düzenlenen "Teröre Lanet Yürüyüşü"nde yüzlerce kişi hep bir ağızdan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Gençliğe Hitabe'sini okudu.

 

Foça'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda gece düzenlenmesi planlanan fener alayı şehitler nedeniyle iptal edilirken, "Teröre Lanet Yürüyüşü" düzenlendi.
 
Kavala Kafe önünden başlayan ve Küçükdeniz Limanı Sahili bolunca süren yürüyüşe Foça Kaymakamı Niyazi Ulugölge, Garnizon ve Amfibi Görev Grup Komutanı Tümamiral Aydın Şirin, CHP'li Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, İlçe Emniyet Müdürü Yasin Uğurtaş, bazı belediye meclis üyeleri, siyasi parti ve Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile yüzlerce vatandaş katıldı.
 
Türk Bayrağı taşıyan ve üzerinde Ay-yıldızlı Atatürk fotoğrafı bulunan tişörtler giyen vatandaşlar yürüyüş boyunca "Kahrolsun PKK", "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz", "Türkiye Laiktir Laik kalacak" sloganları attı, onuncu yıl ve gençlik marşlarını söyledi. Demokrasi Meydanı'na gelindiğinde katlanarak büyüyen kalabalık ortaya yerleştirilen mermer kaide üzerinde büyük meşalenin yakılmasıyla daha da coştu. Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Atatürk'e Cevabı'nı okuyan katılımcılar "Türkiye Laiktir Laik Kalacak" sloganı attı. 
 
Teröre lanet sloganlarıyla başlayan yürüyüş, yüzlerce kişinin diz vurduğu zeybeğin ardından alkışlarla sona erdi.

Yayın Tarihi : 20.05.2016 : 10:29

Etiketler : foça    teröre lanet yürüyüşü       


Yorumlar

7085
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN