Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Burdur’da Meşaleli 19 Mayıs Yürüyüşü

Burdur’da Meşaleli 19 Mayıs Yürüyüşü
Burdur’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlenen meşaleli yürüyüşe yüzlerce kişi katıldı.

 

Burdur Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında halk yürüyüşü düzenlendi. Köprübaşı’ndan başlayıp Şeker Meydanı’nda sona eren yürüyüşte, ellerinde Türk bayrakları ve meşaleler taşıyan katılımcılar, ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’, ‘Türkiye laiktir laik kalacak’, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ şeklinde slogan attı.
 
Şeker Meydanı’nda toplanan katılımcıların bayramını kutlayan Burdur Belediye Başkanı CHP’li Ali Orkun Ercengiz, "Topu topu dört tane milli bayramımız var. Şehitlerimiz de var. Onlar bu ülkenin bekası için canlarını verdi. 1919’da nasıl bu aydınlık Türkiye için can verilmesi göze alınıp yola çıkıldıysa, bugün ölenler, bugün şehit olanlar, bu ülkenin bekası için şehit oldular. Ruhları şad olsun” dedi.
 
Atatürk’ün çağdaş medeniyetler seviyesine çıkılması için her yolu gösterdiğini aktaran Başkan Ercengiz, “İnanıyoruz, biz gözümüzü daha uzağa, daha gelişmişliğe diktik. Gelişeceğiz ve çağdaş Türkiye’nin hak ettiği yere hep birlikte gideceğiz. Ben buna inanıyorum” diye konuştu.
 
Başkan Ercengiz’in konuşmasından sonra pop şarkıcısı Buray sahne aldı. Sevilen şarkılarını katılımcılarla birlikte söyleyen Buray’a, Başkan Ercengiz de eşi Hülya Ercengiz de eşlik etti.

Yayın Tarihi : 19.05.2016 : 23:21

Etiketler : Burdurda    Meşaleli    Mayıs    Yürüyüşü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7848
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN