Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Gaziantep’te Orman Yangını

Gaziantep’te Orman Yangını
Gaziantep’te, Dülük Tabiat Parkı’nda ormanlık alanda çıkan yangın itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.

 

Geniş ormanlık yapısı ve içinde barındırdığı Dülük Antik Kent ile yerli ve yabancı turistlerin sıkça ziyaret ettiği Dülük Tabiat Parkı’n a geldi. parkın batı yamacındaki ormanlık alanda yangın çıktı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan yangını görenler itfaiye ve polisten yardım istedi. Ormanlık alana gelen Büyükşehir Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın yaklaşık 1 saatlik çalışmayla kontrol altına alındı.
 
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Cafer Yılmaz, 10 dönümlük arazide etkili olan yangının söndürüldüğünü belirterek, şöyle konuştu:
 
"Dülük Tabiat Parkı’nda yangın ihbar gelince 7 araç ve 20 personelden oluşan ekibimizle müdahale ettik. Yangının 10 dönüm araziye sirayet ettiğini gördük. Taban yangını şeklinde yayılmıştı. Burada bir vatandaşımızın ateş yaktığı yer var. Muhtemelen bu ateşi iyi söndürmediler, bir kıvılcım ve rüzgar buna neden olmuş olabilir. Bu ormanlar hepimizin, anında müdahale olmasaydı çok daha kötü bir durma da dönüşebilirdi."

Yayın Tarihi : 19.05.2016 : 15:20

Etiketler : Gaziantepte    Orman    Yangını    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2329
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN