Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'de Yas Var!

İzmir'de Yas Var!
Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristlerce düzenlenen hain tuzakta 5 askerin şehit olmasının ardından kentte etkinlikler iptal edildi.

 

Şemdinli'de askeri araç Mendi Köprüsü bölgesinden geçiş yaparken patlama meydana geldi. Terör örgütü PKK tarafından düzenlenen saldırıda dört asker şehit oldu, dördü ağır dokuz asker yaralandı. Yaralı askerler Hakkari Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.
 
4 askerin şehit haberi İzmir’i de yasa boğdu..
 
Kentte birçok etkinlik iptal edildi.
 
Menderes Belediyesi Çiçek Festivali’ni iptal ettiğini duyururken, Karşıyaka Belediyesi de Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu İsim Verme Töreni ve Şebnem Ferah Konseri’ni iptal ettiğini açıkladı. Buca Belediyesi de Orkestra Allegra konseri ve Giselle Tavilson Şov'u iptal etti. 
 
Menderes Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Menderes Belediyesi olarak Cuma günü gerçekleştireceğimiz ve bu sabah haberini servis ettiğimiz Çiçek Festivalimiz, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde yaşanan terör olayı nedeniyle iptal edilmiştir. Haberin yayından kaldırılması önemle rica olunur. Menderes Belediyesi olarak yaşanan terör olayını kınıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifa diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” denildi.
 
Karşıyaka Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Bugün yapılacağını duyurduğumuz Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu İsim Verme Töreni ve Şebnem Ferah Konseri’ni, Hakkari’de gerçekleşen hain terör saldırısında şehit olan ve yaralanan vatan evlatlarımızın acısıyla ileri bir tarihe erteliyoruz. Saat 19.00’da Belediye Binası önünde toplanarak, Şebnem Ferah’ın da katılımıyla terörü hep birlikte lanetliyoruz. Tüm basın mensuplarımız davetlidir” ifadelerine yer verildi.
 
Buca Belediyesi’den yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi: Hakkari ve Nusaybin'de yaşanan terör olayıyla canımız bir kez daha yandı.Yaşamını yitiren şehitlerimizin aziz anısına bu akşam saat: 20.30'da yapılacağını duyurduğumuz Buca Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki Orkestra Allegra konseri ve Giselle Tavilson Şov'u iptal etmiş bulunuyoruz. Ülkemizin başı sağolsun.
 

Yayın Tarihi : 18.05.2016 : 18:38

Etiketler : haber    haberler    izmir    yas    etkinlik    iptal    hakkari    şemdinli    şehit    izmirde yas var    etkinlikler iptal    ben tv    kanalben       


Yorumlar

6542
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN