Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kınık’ta Sağlıklı Yaşam İçin Pedala Bastılar

Kınık’ta Sağlıklı Yaşam İçin Pedala Bastılar
İzmir’in Kınık İlçesi’nde düzenlenen bisiklet turunda öğrenciler, sağlıklı yaşam için pedal çevirdi. Gençlik haftası kapsamında Kınık Kaymakamlığı, Kınık Belediye Başkanlığı, Kınık Emniyet Müdürlüğü, Kınık Milli Eğitim Müdürlüğü, Kınık Gençlik Spor Müdürlüğü ’Sağlıklı Yaşam İçin Pedala Bas’ adlı bisiklet turu düzenledi.

 

 
Kınık Milli Eğitim Müdürlüğü önünde başlayan etkinlikte, Kınık Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Caddesi ve Poyracık Mahallesi’ne pedal çevrildi. Dörder kilometre gidiş ve dönüş olmak üzere toplak sekiz kilometre pedal çeviren topluluk, keyifli bir gün geçirdi. Kınık Kaymakamı Faik Oktay Sözer, AK Partili Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Kınık Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu, Kınık Emniyet Müdürü Gökhan Emiroğlu, Kınık Gençlik Spor Müdürü Mustafa Çelik de etkinliğe katıldı.
 
Başkan Doğruer, bisiklet turu öncesi tüm bisikletçilere, şapka dağıttı.
 
Kaymakamı Sözer ise bisiklet turu sonunda yaptığı açıklamada, "Sağlıklı yaşam için spor, olmazsa olmaz bir olaydır. Tüm vatandaşlarımızı sporun hangisini yaparsa yapsın ama mutlaka spor yapsın" dedi,
 
Kınık Belediye Başkanı Doğruer ise "Mesleğim doktor olması nedeniyle şu an günümüz hastalıkları arasında yaygın olan obezite, tansiyon ve kalp rahatsızlıklarının ana sebebi hareketsiz yaşamdır. Bugün düzenlediğimiz etkinlikle vatandaşımıza sporun önemini anlatmaya çalıştık" dedi.
 
 

Yayın Tarihi : 18.05.2016 : 17:18

Etiketler : Kınıkta    Sağlıklı    Yaşam    İçin    Pedala    Bastılar    Bölge   


Yorumlar

9797
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN