Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Barış Rallisi Uşak’ta

Barış Rallisi Uşak’ta
Almanya’dan 11’inci kez start alan Doğu ve Batı Dostluk ve Barış Rallisi’ne (Allgau-Orient Rally) katılan 180 araçtaki 350 kişi, dün gece Uşak’a ulaştı. Geceyi kentte geçiren ralliciler, Uşak Valisi Ahmet Okur’un verdiği startla bugün Manisa’nın Alaşehir İlçesi’ne yol aldı.

 

AB Bakanlığı tarafından desteklenen, Almanya’daki Allgau- Orient Rallye International Derneği tarafından düzenlenen, Doğu ve Batı Dostluk ve Barış Rallisi (Allgau-Orient Rally) Almanya’nın Oberstaufen kasabasında başladı. Almanya, Avusturya, İtalya, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Makedonya ve Bulgaristan’ı geçtikten sonra geçen 5 Mayıs’ta Türkiye’ye gelen ralliciler, dün gece Uşak’a ulaştı. Gece Uşak’ta konaklayan ralliciler, bu sabah şehir turu atarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önüne geldi. Vali Ahmet Okur tarafından karşılanan ralliciler, Vali Okur’un verdiği startla tarihi Clandras Köprüsü, Ulubey Kanyonları ve Blaundos Antik Kenti’ni gezmek üzere yola çıktı. Rallide yer alan 17 ülkenin plakasını taşıyan rallicilere Vali Okur bir otomobile binerek bir süre öncülük yaptı. Ralliciler, tarihi yerlerdeki gezinin ardından bir sonraki hedefleri Manisa’nın Alaşehir İlçesi’ne gidecek.
 
Öte yandan; rallinin Dalaman Gümrük kapısında sona ereceği belirtildi. Araçların AKUT’a hibe edileceği, AKUT’un araçları satarak bir helikopter almayı hedeflediği kaydedildi.

Yayın Tarihi : 18.05.2016 : 13:44

Etiketler : Barış    Rallisi    Uşakta    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1441
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN