Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hakkari’de Kros Yarışması

Hakkari’de Kros Yarışması
Hakkari’de, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, toplam 106 kız ve erkek öğrencinin katıldığı kros yarışları oldukça çekişmeli geçti.  Kros yarışmasının ardından 67 sporcu, Otluca Köyü’nden kent merkezine bisiklet turu yaptı.

 

Hakkari kent merkezine 5 kilometre uzaklıkta bulanan Otluca Köyü’ne giden yol üzerinde yapılan kros yarışmasına gençler yoğun ilgi gösterdi. Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, Otluca Köyünde, değişik okullardan gelen toplam 106  kız ve erkek 1500- 2000 metre arasında düzenlenen kros yarışmasında birbirleriyle yarıştı. Oldukça çekişmeli geçen yarışmada, genç erkeklerde Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinden Erhan Güldal birinci, İlyas Kaya ikinci, Serhat Deli ise üçüncü geldi.
 
1500 metre genç kızlarda ise Şehit Selahattin Oratokulu öğrencisi Emine Onat birinci, Fatih Sultan Mehmet Ortaoku öğrencisi Dilek Erip ikinci, Gazi Lisesi öğrencisi Aslıhan Özdemir üçüncü geldi. Kros yarışmasının ardından 67 sporcu, Otluca Köyü’nden kent merkezine doğru  bisiklet turu yaptı. 5 kilometrelik yolda tura katılan sporcular, yoldaki bazı rampalar nedeniyle  zor anlar yaşadı. Sporcularla birlikte bisitlet turuna katılan Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Reşit Güldal, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında kız ve erkekler arasında kros yarışması düzenlediklerini belirterek, "Düzenlediğimiz bu yarışmaya gençler yoğun ilgi gösterdi. Bu da bizi mutlu etti. 1500 metre genç kızlarda 20, 2000 metre genç erkeklerde ise 86 sporcumuz katıldı. Bu yarışmada dereceye giren sporcularımıza 19 Mayıs bayramında ödülleri verilecektir. Bunun yanı sıra Otluca Köyü’nden kent merkezine kadar olan 5 kilometrelik parkurda 67 sporcumuzla bisiklet turu yaptık. Yoldaki bazı rampalar nedeniyle zorlandık. Ama etkinlğimiz çok güzel geçti" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 18.05.2016 : 13:44

Etiketler : Hakkaride    Kros    Yarışması    Bisiklet    Turu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8918
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN