Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kılıçdaroğlu, İzmir'i Övdü

Siyasette 'kan' tartışması büyüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Biz kandan değil halktan besleniyoruz' sözlerine atıfta bulunarak, "Senin kandan beslendiğin ortada. Suriye örneği ortada. O ölenlerin kanlarının tamamı senin ellerinde. Senin sadece ellerin değil dişlerin de kanlı" dedi.

 

Konuşmasına "Mutlu bir haberle sözlerime başlamak istiyorum" diyerek başlayan Kılıçdaroğlu, Beşiktaş'ı, Berlin'deki başarısı dolayısıyla Fenerbahçe'yi ve Süper Lig'e çıkan Adanaspor ve Karabükspor'u kutladı.
 
"Sevindiğimiz ikinci olay İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'yla ilgili" diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:
 
"Moody's diye bir kredi derecelendirme kuruluşu var. Türkiye dahil pek çok kuruluşun kredi notunu belirler. İzmir ile ilgili yapılan değerlendirme İzmir için, Türkiye için yüz akı bir değerlendirmedir. 2010'dan 2016'ya kadar İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kredi notu 17 basamak yükseldi. İzmir BŞB'nin kredi notu Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve İsviçre'nin kredi notuyla eşit.
 
Türkiye'nin kredi notu, İzmir BŞB'nin tam 10 kat altında. Bu CHP'li belediyelerin kul hakkı yemeyip mücadele ettiğinin göstergesi. Bu ayrıca CHP iktidarında Türkiye'nin nereye taşınacağını gösteriyor. Türkiye'yi çağdaş medeniyet düzeyine sadece CHP ulaştırabilir. Örnek mi? İzmir. İzmir BŞB'nin kredi notunu ABD, Almanya ve İsviçre ile eşit duruma getiren belediye başkanı 400 küsür yıl hapisle yargılanıyor. Bu olayı da halkın önüne koymak isterim." 
 
Türkiye’de hükümet yok. Usulen bir başbakan var. Çünkü hükümete karşı saray darbesi yapıldı 4 Mayıs'ta. Bu bir anayasal suçtur. Meşru bir hükümete darbe gerçekleşmiştir.12 Eylül darbecileri nasıl yargılandıysa bu darbeyi yapanlar da gün gelecek yargılanacaklar.
 
Adalet ve Kalkınma Parti’sinin demokrasiyi savunmadığı ortaya çıktı. AKP’nin Kuzey Kore benzeri bir sistemle çalıştığı ortaya çıktı. Kuzey Kore’de bir diktatör var dünyanın alay konusu, bizde de bir diktatör var o da alay konusu.
 
"BİR BAKIYORUZ HERKES BIYIK BIRAKMIŞ"
 
Dilekçesini verdi paşa paşa ayrıldı. Mağdurları oynuyor. Mağdurları oynama Sayın Davutoğlu sen yürekli bir adamsan demokrasiyi savunacaktın. Düşük profilli biri olacak dediler. Bir baktık hepsi sıraya girmiş. “En düşük profilli benim, hatta çukurdayım, beni seç” diyorlar. Allah aşkına böyle bir parti böyle bir demokrasi olur mu? Düşük profilli nedir? Aklını kullanmayan insana denir. Bu kişilere ayrıca dalkavuk da denir çünkü ne denirse onu yaparlar. Peki bu yetiyor mu? Hayır yetmiyor. Diktatör yine buyurmuş: “Herkes bıyık bıraksın...” Bir bakıyoruz herkes bıyık bırakmış. Bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum. Siz böyle bir başbakan seçimini Türkiye’yi bırakın dünya tarihinde mi gördünüz?
 
Başkan olacağım her şey bana bağlı olacak diyor. Sen böyle bir demokrasiyi bizim bedenimizi çiğnemeden hayata geçiremezsin.
 
Diktatör bozuntusu demiş ki biz ancak Kızılay’a para veririz. Tabi Kızılay para verirse kan verirsin. Sen kanı bile parayla satarsın.
 
Biz kandan değil halktan besleniyoruz demiş. Senin kandan beslendiğin ortada. Suriye örneği ortada. O ölenlerin kanlarının tamamı senin ellerinde. Senin sadece ellerin değil dişlerin de kanlı.
 
O silahları neden gönderdin? İnsanlar öldürülsün diye…
 
Ergenekon’a bakın. O davaların savcısı değil miydi. Orada ölenlerin acısı hala yüreğimizde. Sen kandan besleniyorsun.
 
15 yaşında Berkin Elvan… Bir Allah rahmet etsin bile demedi. Annesini seçim meydanlarında yuhalattı. Sende din vicdan ahlak vicdan var mı?
 
Sen kandan gerginlikten şiddetten besleniyorsun.
 
8 şehidimizin olduğu gün beyefendi nikah töreni yapıyor. Tamam nikahını yaparsın mütevazı bir şekilde.
 
23 Nisanı yasaklarsın şehitler var diye. Ama öte tarafta gider her türlü pisliği yersin bunu affetmiyorum.
 
Halktan besleniyormuş. Senin halktan beslendiğini çok iyi biliyoruz. Milleti soyup soğana çevirdin.
 
"MENDERES'İN ADINI AĞZINA ALMA"
 
Sakın ola ki rahmetli Menderes’in adını ağzına alma. O namuslu bir adamdı. Git Menderes’in torunlarına hepsi pırıl pırıl. Cumhuriyeti Atatürk’ü savunuyorlar.
 
27 Mayıs’tan sonra idam kararları çıktı. Siyasi idama her zaman karşı çıktım. Hiçbir ayrım yapmadım
 
Ama bu yaptı… Suudi Arabistan’da 47 kişi idam edildi. Bu, “Suudi Arabistan’ın yasalarına bu var” dedi.
 
Bangladeş’te de bir kişiyi idam ettiler Erdoğan köpürdü. İnsanda biraz omurga olur ilkeli davranma olur. İdama karşıysa her zaman karşı çık.
 
27 Mayıs sonrasında idam kararı çıkıyor İsmet İnönü siyasi parti liderlerine çağrı yapıp buna karşı çıkan bir bildiri yayınlayalım diyor. Siyasi parti liderleriyle bunu duyuruyorlar.

Yayın Tarihi : 17.05.2016 : 14:56

Etiketler : chp grup toplantısı    kılıçdaroğlu       


Yorumlar

6623
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN