Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hamile Kadını Otobüsle Hastaneye Yetiştirdi

Hamile Kadını Otobüsle Hastaneye Yetiştirdi
Kayseri’de toplu taşımacılık yapan halk otobüsü şoförü Mustafa Soyak, seferini yaparken sancısı tutan hamile kadını Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne yetiştirdi. Olay anı, otobüsteki güvenlik kameraları ile görüntülendi.

 

Yakut Mahallesi’nde seferini yapan Büyükşehir Belediyesi denetimindeki halk otobüsü şoförü Mustafa Soyak, duraktan yolcu almak üzereyken 36 haftalık hamile olan ve sancılanan Sema Akkaya’nın yere düştüğünü gördü. Bir an önce hastaneye yetiştirilmesi gereken hamile kadını otobüse alan Mustafa Soyak, sancıları artan kadını, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ne götürdü. Olayın nasıl yaşandığını anlatan Mustafa Soyak, "Yolcu alırken bir bayanın düştüğünü gördüm. Ambulansın gelmesi zaman alabilirdi. Bu yüzden karar verip Doğumevine yetiştirdim" dedi. 
 
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Darandelioğlu, Mustafa Soyak’ı örnek davranışı nedeniyle kutlarken, "Ulaşımla ilgili bazı şikayetler elbette oluyor; ama bu şikayetleri en aza indirmek için çalışıyoruz. Mustafa Soyak’ın göstermiş olduğu bu tür davranışlar işletmemizin yüz akıdır. Mustafa Soyak’a teşekkür ediyoruz. Şoförlerimizden benzer duyarlılığı göstermelerini istiyoruz" dedi.
 
Ahmet Darendelioğlu, Mustafa Soyak’a plaket verdi. Ulaşım Daire Başkanı Ferhat Bingöl de Mustafa Soyak’a hediyesini verdi ve "Bu arkadaşlarımızın sayısının artmasını istiyoruz" diye konuştu.Bingöl, Mustafa Soyak’ın hamile kadını hastaneye yetiştirmekle kalmayıp, genç kadının altınlarının bulunduğu çantasını da hastanenin güvenlik görevlisine teslim ettiğini kaydetti.

Yayın Tarihi : 17.05.2016 : 14:32

Etiketler : Otobüs    Şoförü    Hamile    Kadını    Hastaneye    Yetiştirdi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1264
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN