Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Üniversite Personeli İçin Basın Açıklaması

Üniversite Personeli İçin Basın Açıklaması
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin (ADÜ) eski rektörünün görevden uzaklaştırılmasının ardından destek eylemi yapanlar içinden üç üniversite personelinin başka yerlere atanması nedeniyle bugün basın açıklaması düzenlendi.

 

Aydın Tabip Odası ve KESK Şubeler Platformu, ADÜ’de görevinden uzaklaştırılan eski Rektör Prof. Dr. Şükrü Boylu’ya destek eylemlerinde yer alan üç kişinin başka yerlere görevlendirildiği gerekçesiyle basın açıklaması yaptı. ADÜ Kütüphanesi önünde toplanan gruba, üniversitenin özel güvenlik görevlileri ile bazı yetkililerin izin vermek istememesi üzerine gerginlik yaşandı. Grup, meydanda açıklama yapılması teklifini reddetti. Kütüphane önünde basın açıklaması gerçekleştireceklerini söyleyen grup amacına ulaştı. Eski Rektör Boylu da açıklamaya katıldı. Basın açıklamasını okuyan KESK Dönem Sözcüsü Büro Emekçileri Sendikası Başkanı Musa Ekici, mevcut Rektör. Prof. Cavit Bircan’ın eleştiriyi hazmedemediğini iddia ederek, "10 Mayıs 2016 tarihinde bildiriye imza atan akademisyenlerin açığa alınması, yaptığımız açıklamanın ardından 24 saat geçmeden Rektör tarafından sendikamız Eğitim-Sen ADÜ Temsilciliği Yürütme Kurulu Üyesi Nevin Karaca Nazilli’ye, Sevim Karadağ Bozdoğan’a Vedat Altındağ ise Karacasu’ya sürgün edilmişlerdir. Arkadaşların tek suçları basın açıklamasına katılmalarıdır" dedi. ADÜ yönetimini faşizan politika uygulamakla suçlayan Ekici, "Susmayacağız baskılarınıza boyun eğmeyeceğiz, Açığa almalarınızı boyun eğmeyeceğiz. Biat etmeyeceğiz, örgütlü yapımızla direneceğiz. Bizleri, sendikamızı baskı, sürgün, işten atmalarla susturacaklarını düşünenler yanıldıklarını göreceklerdir. Barış içerisinde kardeşçe güvenceli iş, güvenli gelecek, insanca yaşamı savunanları takip edenler, susturmaya çalışanlar, direnişimizin eseri olarak er ya da geç hesap verecekler. Gün sendikamıza üye ve yöneticilerimize yönelen bu saldırılara karşı mücadeleyi yükseltme ve dayanışmayı büyütme günüdür" diye konuştu.
 
REKTÖR İZLEDİ
 
Açıklamanın yapıldığı bölgeye gelen Rektör Prof. Dr. Cavit Bircan, bir banka oturup basın açıklamasını dinledi. Açıklama sonrası basın mensuplarının sorularını da cevaplayan ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, "Adnan Menderes Üniversitesi dağınık bir yapıya sahip ve 50 bin kişilik bir nüfusu var. İhtiyaç olan yerde ihtiyaç duyulan memurları değerlendiriyoruz. Eğer ihtiyaç duyulduysa görevlendirme yapmışızdır. Bu durum memurlarda olduğu gibi öğretim üyelerinde de olabilir. Bizim Buharkent’ten Didim’e kadar pek çok yerde okulumuz var. Hepsinde de görev yapılıyor" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 16.05.2016 : 19:12

Etiketler : Adüde    Görev    Yeri    Değişen    Personeli    İçin    Basın    Açıklaması    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8175
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN