Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


TBMM'de Çocuk Hakları Komisyonu Kurulması İstendi

TBMM'de Çocuk Hakları Komisyonu Kurulması İstendi
Bursa Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Bilge Arıcıoğlu, TBMM’de Çocuk Hakları Komisyonu kurulmasını istedi.

 

Bursa Adliye Sarayı önünde toplanan Bursa Barosu Başkanı Avukat Ekrem Demiröz ve bir grup avukatın çocuk haklarıyla ilgili basın açıklamasına avukat olan CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu da destek verdi. Grup adına açıklama yapan Bursa Barosu Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Bilge Arıcıoğlu, barolar olarak uzun zamandan bu yana TBMM’de Çocuk Hakları Komisyonu kurulmasını istediklerini anlatırken, şöyle dedi:
 
"Barolar olarak tüm bilgi ve birikimi ile çözüm önerilerini toplumun hizmetine vermeye hazırız. Ancak bu devletin olanaklarını harekete geçirmesiyle mümkündür. Sonuç olarak çocuklarımızın başına gelen tek şey cinsel istismar ve tecavüz değildir. Aile içi şiddete maruz kalan, suça sürüklenen çatışmalı bölgelerde travma yaşayan ve uyuşturucuya bulaştırılmış çocukları unutmayalım. Bu tür sonuçlarda gizlilik kararı alınması çocuğun korunmasını amaçlıyor olsa da çocuğa yönelik suçların açığa çıkarılmasın da hukuksal girişimleri de engellemektedir. Bu durumun düzelmesi ve yargısal sürecin savunmalara açık tutulması öncelikli talebimizdir."

Yayın Tarihi : 16.05.2016 : 16:16

Etiketler : Tbmmde    Çocuk    Hakları    Komisyonu    Kurulması    İstendi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9320
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN