Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çalı’da Başpehlivan Ali Gürbüz

Çalı’da Başpehlivan Ali Gürbüz
Bursa Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Geleneksel 54’üncü Çalı Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı Ali Gürbüz kazandı.

 

Yağlı güreşlere, 478 pehlivan katıldı. Sabah saatlerinde başlayan güreşleri, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Milletvekili Erkan Aydın ve binlerce güreşsever izledi. Büyük ilgi gören güreşleri izleyenler arasında Türk Halk Müziği’nin güçlü ismi Bedia Akartürk’de vardı. 
 
BAŞPEHLİVAN GÜRBÜZ
 
Recep Kara ve İsmail Balaban’ın sakatlandığı güreşlerde gün boyu kıyasıya mücadele yaşandı. Heyecanla izlenen güreşlerin finalinde Ali Gürbüz ile Ekrem Yavuz er meydanına çıktı. 22 dakika süren başpehlivanlık mücadelesinde pasif güreştiği için hakemden üç kez ihtar alan Ekrem Yavuz hükmen mağlup sayılınca ipi göğüsleyen Ali Gürbüz oldu. Gürbüz’e kupasını Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey verdi. Başpehlivanlık sevinci yaşayan Ali Gürbüz, "Kırkpınar’ı aratmayan Çalı’da ipi göğüslediğim için mutluyum. Kırkpınar’da da Altın Kemeri almak için mücadele edeceğim" dedi.
 
Bursalılar’ın ilgi ile takip ettiği Çalı Yağlı Güreşleri’nde gelecek yılın ağası, yapılan açık artırma ile işadamı Ercan Köseoğlu oldu.
 
BOZBEY: 2’NCİ KIRKPINAR OLACAK
 
Yarım asrı aşkın bir süredir devam eden güreşleri, aynı güzellikte sürdürdüklerini ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, şöyle dedi:
 
"Türkiye’nin her yerinden gelen güreşçilerimizi ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Nilüfer Belediyesi olarak sadece Çalı’da değil, Akçalar, Kayapa, Misi, Hasanağa gibi birçok mahallemizde de geleneksel etkinlikleri düzenlemeye devam ediyoruz. Çalı Güreşleri de yarım asırlık mücadelesiyle Kırkpınar’ın eşiğine geldi. Çalı’yı ikinci Kırkpınar yapmak boynumuzun borcu oldu."

Yayın Tarihi : 16.05.2016 : 13:27

Etiketler : Bursa    Çalıda    Başpehlivan    Ali    Gürbüz    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6489
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN