Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Şırnak’ta 373 PKK’lı Etkisiz Hale Getirildi

Şırnak’ta 373 PKK’lı Etkisiz Hale Getirildi
Şırnak’ta sokağa çıkma yasağının başladığı 14 Mart’tan itibaren güvenlik güçlerinin sürdürdüğü operasyonlarda bugüne kadar toplam 373 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

 

Şırnak’ta kazılan hendeklerin kapatılması, barikatların kapatılması, tuzaklanan el yapımı patlayıcıların imha edilmesi ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmes için 14 Mart’ta başlatılan sokağa çıkma yasağı kapsamında jandarma ve polis özel harekat ekiplerinin müşterek düzenlediği Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifçi Operasyonu 63’üncü gününde devam ediyor. Yüzde 87’si PKK’lılardan temizlenen kentte, zaman zaman güvenlik güçleri ile teröristler arasında sıcak temas yaşanıyor. Cumhuriyet, Dicle, İsmetpaşa, Gazipaşa ve Yeşilyurt mahallelerinin PKK’lılardan arındırılmasından sonra çatışmalar Bahçelievler ile Yeni Mahalle’de yoğunlaştı. PKK’lılara sık sık teslim ol çağrısında bulunan güvenlik güçleri, sadece kent merkezinde değil, PKK’lıların kaçabileceği ya da şehre girebileceği noktalarda da yoğun güvenlik önlemleri alıyor.
 
Öte yandan PKK’lılardan arındırılan bölgelerde bulunan yüksek binalara dev Türk bayrakları asılmaya başlandı. 63 gündür devam eden operasyonlarda 373 PKK’lı etkisiz hale getirilirken, 958 el yapımı patlayıcı ise imha edildiği belirtildi.

Yayın Tarihi : 16.05.2016 : 12:56

Etiketler : Şırnakta    Pkklı    Etkisiz    Hale    Getirildi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

2714




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN