Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bayraklı'da Barış Şiirleri Yarışacak

Bayraklı'da Barış Şiirleri Yarışacak
Bayraklı Belediyesi vatandaşların sanat, kültür ve edebiyata olan ilgisini artırmak, sanatsal aktivitelere teşvik etmek, duygularını dile getirebilmelerine imkan tanıyabilmek ve yeni eserler üretmeye özendirmek amacıyla “Barış” temalı şiir yarışması düzenliyor.

 

Bayraklı Belediyesi şiir yarışması düzenliyor. Yarışma 18 yaş altı ve yetişkin olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek. Yarışmaya gönderilen şiirlerin ödül kazanmamış ve telif haklarının satılmamış ayrıca daha önce düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş olması gerekiyor. Bir şair, yarışmaya en fazla iki şiirle katılabilecek.
 
SON KATILIM TARİHİ 1 AĞUSTOS!
 
Bayraklı Belediyesi yarışmaya son katılım tarihini 1 Ağustos olarak belirledi. Yarışmaya katılacaklar Bayraklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne posta yolu ya da elden teslim edebilecek. Yetkililer, yarışmayla ilgili detayları www.bayrakli.bel.tr adresinden ulaşabileceğini ifade etti.  Yarışmada birinci 5 bin lira, ikinci 3 bin lira, üçüncü bin 500 liranın sahibi olacak. Mansiyon kazananlar 500 lira ile ödüllendirilecek. 18 Yaş altı teşvik ödülü (3 kişi) ise 250 lira olarak belirlendi.
 
BARIŞA İHTİYACIMIZ VAR
 
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, düzenledikleri şiir yarışmasına katılımın yoğun olmasını beklediklerini belirterek, “Ülkemiz, dünya zor bir süreçten geçiyor. Birçok yerde kan ve gözyaşı var. Şuanda en çok ihtiyaç duyduğumuz şeylerin başında barış geliyor. Biz de şiir yarışmasının konusunu barış olarak belirledik. Güzel şiirlerin geleceğinden şüphem yok. Katılımcılara şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

Yayın Tarihi : 16.05.2016 : 10:05

Etiketler : bayraklı belediyesi    şiir yarışması    hasan karabağ       


Yorumlar

2655
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN