Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Model Uçaklar Nefes Kesti

Model Uçaklar Nefes Kesti
Antalya’da bu yıl 5’incisi yapılan Uluslararası Jet Motorlu Model Uçak ve Havacılık Festivali’nde, hızı saatte 500 kilometreye ulaşabilen model uçakların gösterisi izleyenleri heyecanlandırdı.

 

Antalya’da Türk Hava Kurumu (THK) tarafından 5’incisi düzenlenen Uluslararası Jet Motorlu Model Uçak ve Havacılık Festivali yapıldı. Antalya kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Karain Havacılık Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen festivalde hızı saatte 500 kilometreye ulaşabilen radyo kontrollü model jetler gösteri yaptı. Havacılık şenliği kapsamında paraşüt ve uçak akrobasi gösterileri düzenlendi. Festivale yurtiçi ve Azerbaycan, İran, İsrail ve Danimarka’dan 20 pilot katıldı. Gösteriler izleyicilerden yoğun ilgi gördü. Pilot Oğuzhan Yaracan’ın uçağıyla akrobasi gösterisi izleyenleri heyecanlandırdı. Gösteride izleyicilerden en çok alkışı alan ise paraşütle Atatürk portresi ve Türk bayrağı açılması oldu.
 
Etkinliğe katılan Antalya Valisi Muammer Türker, havacılığın hayat tarzı olduğunu belirterek, havacılık ve uzay çalışmalarının önemine değindi. Vali Türker, "Türkiye Cumhuriyeti olarak uzaya uydu gönderebilen ve uzayda yörünge hakkı sahibi olan, havacılıkta dünyanın en iyi şirketlerden birine sahip olmanın gururunu yaşayan milletiz" dedi.

Yayın Tarihi : 15.05.2016 : 17:51

Etiketler : Model    Uçaklar    Nefes    Kesti    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4947
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN