Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mali Müşavirlerde Başkanlık Yarışı

Mali Müşavirlerde Başkanlık Yarışı
İzmir Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (İZSMMMO) yeni başkanlarını seçmek için sandığa gitti. Aktif 6 bin 800 üyesi olan Oda’da göreve altı kişi talip oldu.

 

İzmir’de Kültürpark Atlas Pavyon’da saat 09.00 -17.00 arasında gerçekleşen oy kullanma işlemine aktif 6 bin 800 üyenin katılımı bekleniyor. Başkanlığa beş grup ve bir bağımsız aday talip oldu. Görevdeki Feyzullah Topçu yeniden aday olamazken, Çağdaş Grup’a destek verdiğini açıkladı. 26 yıldır Topçu’nun yönetiminde yer alan Çağdaş Grup’un başkan adayı Vedat Adak, "6 aylık bir çalışmanın sonuna geldik bugün inşallah bu sürecin sonuçlarını alacağız. Yeni hedeflerimiz var, çalışmalarımız var. Oylamaya önceki seçimlerde katılmayan 2 bin 500 üye üzerinde özel olarak çalıştık bunların da sandığa olumlu yanşayacağını düşünüyorum" dedi. Erkan Yıldırım önderliğinde kurulan Değişim Grubu da seçime iddalı girdi. Yıldırım, "Altı ay gibi kısa sürede kurulmasına rağmen çok müthiş bir enerji ile hazırlandık. Bizim için önemli olan odayı yöneteceklerin ön seçimle seçilmiş olmasıydı. Şu an tek ön seçim yapan grup biziz. Onun için bu demokrasi şöleninde atanmışlarla değil seçilmişlerle katılmayı amaçladık. Yeni kurulmamıza rağmen genç ve dinamik bir kadromuz var. Maalesef mesleğimizdeki seçimlerde yüzde 50’yi geçmiyor oy oranı bu bizim yanlışımız. Madem irade istiyoruz, yakınıyoruz. O zaman sandık başına gideceğiz" dedi. Meslekte Birlik Grubu’nun Başkan Adayı Mehmet Ali Demirtaş, "Bugün meslekte birlik olarak 26 yıldır odayı yöneten Çağdaş Gruba tek alternatif olarak seçime giriyoruz. İyi projelerimiz var. Genç bir ekiple yola çıktık. Meslekte birlik demek tüm meslek grupları yönetimde bir arada yer alacak. Mevcut yönetime uzun yıllardır tepkiler var. Biz bu tepkileri değerlendirerek yola çıktık" diye konuştu.
 
Genç Mali Müşavirler Grubu’nun başkan adayı Tolga Yazar, "Önemli bir süreci geride bıraktık. Biz 6 aylık dönemde üyelere ulaşmak için çalışmalarımızı yürüttük. Hepimiz heyecanlıyız, hepimizin yüreği kıpır kıpır. İnşallah bugünün sonunda çalışmalarımızın meyvelerini alacağız. Mümkün olduğu kadar çok meslektaşımızın gelip odaya sahip çıkmalarını istiyoruz" dedi. Aktif Grubu ise bu seçimlerde yola Adem Çomaklı ile çıktı. Çomaklı, “Meslektaşlar zor durumda. Sürekli angaryalarla karşılaşıyorlar. İş bitmiyor. Buna karşılık gelirler artmıyor. Meslektaşlar artık mesleği yapmak istemiyor. Meslektaşlara kapıların sonuna kadar açık olması gerekiyor" dedi. Seçime bağımsız girme kararı alan Taner Akzeybek ise, “Bağımsız olmamın tek temennisi şudur. Odayı grupların yönetemeyeceğini düşünüyorum. Oda siyaset yapma yeri değildir. Herkes tek başına yönetmek istiyor. Ben tek başıma tüm meslektaşlarımı arkama alarak yönetmek istiyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 15.05.2016 : 15:55

Etiketler : Mali    Müşavirlerde    Başkalık    Yarışı    Bölge   


Yorumlar

5641
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN