Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yangın 3 Dubleks Daireye Sıçradı

Yangın 3 Dubleks Daireye Sıçradı
Bursa’da, bir apartmanın çatı katında çıkan yangın, 3 dubleks eve sıçradı. 8 itfaiye aracının müdahale ettiği yangın 1 saat süren çalışmannın ardından kontrol altına alınırken, diğer evlerde oturan apartman sakinleri yangın ve dumandan dolayı evlerinden tahliye edildi.

 

Merkez Yıldırm ilçesi Millet Mahallesi Ova Sokak’ta bulunan 4 katlı apartmanın çatı katından başlayan yangın, lodosunda etkisiyle çatının tamamını kaplayarak, 3 ayrı dubleks daireye sıçradı. Apartman sakinlerinin ihbarı üzerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etmek için merdivenli araçla çatıya çıktı.
 
YANGINI İŞÇİLERİN ÇIKARDIĞI İDDİASI
 
Alevlerin, evlere sıçramasıyla diğer apartman sakinleri evlerinden tahliye edildi. 8 itfaiye aracını 23 itfaiye erinin müdahale ettiği yangın 1 saatlik süren çalışmayla kontrol altına alınabildi. Ayrıca evleri yanan mahalle sakinlerinin sinir krizi geçirdiği ve gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü. Apartman sakinleri, yangının çıkış sebebinin çatıda tamir yapan işçiler olduğunu iddia ederken,yangın çıkan apartmanda kiracı olarak oturan Recep Tura, şöyle dedi:
 
"7 kişi çatıda izolasyon tamiri yapıyordu. O sırada yangın çıkmış. 7 kişi bizim hanımın yanına gelip ‘bina yanıyor’ demişler. Ardından asansöre binmeden binadan kaçmışlar. İtfaiyeyi bile aramamışlar. Bizim çatıdan bütün her yere sıçradı. Evlerde maddi zarar var. Biz de bu evde kiracıyız."
 
Polis ekipleri soruşturma başlatırken, ekipler yangını işçilerin çıkardığı ve kaçtığı iddiasını araştırıyor.

Yayın Tarihi : 15.05.2016 : 15:41

Etiketler : Apartmanın    Çatısında    Çıkan    Yangın    Dubleks    Daireye    Sıçradı    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5695
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN