Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Engelsiz Hobi Bahçelerinde 2. Etap Sevinci

Engelsiz Hobi Bahçelerinde 2. Etap Sevinci
Buca Belediyesi’nin engellileri toprakla buluşturma projesi "Engelsiz Hobi Bahçeleri"nin 2. etabı hizmete sunuldu. Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Buca Gölet’teki hobi bahçelerinde engellilerle önce kahvaltı etti, ardından burayı gezdirip, bilgi verdi.

 

Buca Belediyesi, Engelliler Haftası’nda Engelsiz Hobi Bahçesi’nin 2. etabını hizmete soktu. 2. etabın faaliyete geçmesi ve Engelliler Haftası dolayısıyla Buca Gölet’te düzenlenen kahvaltıya katılan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, ilk fidelere can suyunu da engellilerle birlikte verdi. Çok sayıda engelli vatandaşın katıldığı kahvaltıda konuşan Başkan Piriştina, “Düzenlediğimiz defilemizde podyumda, bugün tarımda engelleri kaldırıyoruz. Kentteki ve yüreklerdeki engelleri kaldırdıkça daha büyük bir aile oluyoruz. Engelsiz Buca yaratmada bir adım daha ilerlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizler için, sizlere uygun olarak düzenlenen bu minik tarım dünyasında, sosyalleşmenin, üretmenin ve el becerilerinizi geliştirmenin keyfini yaşamanızı istiyoruz" dedi. Buca Engelliler Derneği Başkanı Harun Kara, Buca Belediyesi’nin engellilerin her alanda yanında olduğunu söyledi.
 
Neşeyle geçen kahvaltının ardından Engelsiz Hobi Bahçesi 2. etabını engelli vatandaşlarla birlikte faaliyete geçiren Başkan Piriştina, onlarla birlikte fideleri çapalayıp, sebzelere ilk can sularını verdi.
 
Engelsiz Hobi Bahçelerinde, otistik, zihinsel ve bedensel engelli çocuklar ile her yaştan Alzheimer hastalarına domates, biber, roka, üzüm gibi ürünlerin üretim modelleri hakkında bilgi verilip, ardından da uygulamalı olarak sahada yapılan çalışma ile engellilerin toprakla buluşmaları, sosyal hayata katılımı ve el becerilerini geliştirmeleri sağlanıyor.

Yayın Tarihi : 15.05.2016 : 12:23

Etiketler : Engelsiz    Hobi    Bahçelerinde    Etap    Sevinci    Bölge   


Yorumlar

8740
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN