Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kılıçdaroğlu’na Sürpriz Karşılama

Kılıçdaroğlu’na Sürpriz Karşılama
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van’daki programının ikinci gününde kadınlarla toplantıda bir araya geldi. Kılıçdaroğlu’nu toplantı öncesi Van’da  Bayan Yıldızlar Futbol Şampiyonu olan Mustafa Cengiz Ortaokulu Bayan Futbol Takımı futbolcuları çiceklerle karşıladı.

 

CHP İl Başkanları toplantısına katılmak üzere dün Van’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, programının ikinci günde kadınlarla toplantı yaptı. Kadın STK temsilcilerinin de bulunduğu toplantı öncesi, Van’da Bayan Yıldızlar Futbol Şampiyonu olan Mustafa Cengiz Ortaokulu Bayan Futbol Takımı futbolcuları Kılıçdaroğlu’na sürpriz bir karşılama yaptı.
 
MALZEME DESTEĞİNDE BULUNACAK
 
Çiçeklerle karşılanan Kılıçdaroğlu, takımın antrenörlerini ve futbolcularını tek tek kutladı. Daha sonra futbolcu kızlarla fotoğraf çektiren ve sohbet eden Kılıçdaroğlu, kendisinden malzeme isteyen futbol takımına malzeme desteğinde bulunacaklarını ve her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi. Daha sonra Van’daki bazı kadın STK temsilcilerini de aralarında bulunduğu 50 kadınla basına kapalı olarak toplantı yapıldı.
 
"EN CİDDİ SORUN GÜVENLİK SORUNU"
 
Van’daki programı kapsamında bölgedeki TSO ve Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanları ile toplantı düzenleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, toplantı sonrası açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, oda başkanlarının kendilerine en ciddi sorun olarak güvenliği ilettiklerini belirterek, şöyle konuştu:
 
"En ciddi sorunun güvenlik sorunu olduğunu, bunun bir an önce sonlanması gerektiğini, bunun çözülmediği sürece bölgeye istikrarın gelmeyeceği konusunda başkanlarımız ortak bir dil kullandılar. Bunun yanında başkanlarımız bölgenin ekonomik sıkıntılarının olduğunu belirttiler. Ayrıca kırsaldan kente göçün yaşandığını ve Van’ın en borçlu kentler sıralamasında birinci olduğu ifade edildi. Depremden bu yana yaşanan bir çok sorunun olduğu ifade edildi. Bir kısım sorunun hala çözüm beklediği belirtildi. Küçük esnafın zor durumda olması ve borçların affedilmesi konusunda bir düzenlemeyi parlamentoya getirmemiz konusunda bizden ricacı oldular. Kendilerine sorunların çözümü konusunda CHP’nin görüşlerini, bölgeye pozitif ayrımcılık tanınması konusunda bizim de aynı görüşte olduğmuzu ifade ettik. Borçların hafifletilmesi, terör olayları nedeniyle Van’a göç eden yurttaşların barınma ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda hükümetin duyarlı olması ifade edildi. Bizde aynı duyarlılığı paylaştığımızı kendilerine ilettik. CHP’den de katılımcı arkadaşların sitemleri oldu. CHP’nin daha etkin çalışması gerektiği, sorunları yakından izlemesi ve parlamentonun gündemine getirilmesi konusunda daha etkin davranmamız istendi. Bizde kendilerinden bölgeden beklentilerimizi ifade ettik. Sorunların çözüm adresinin parlamento olduğunu, parlamentoda siyasi partilerin bir araya gelerek Türkiye’nin en temel sorunlarına çözüm üretmeleri gerektiği konusunda düşüncelerimizi değerli katılımcılara aktarma imkanı bulduk."
 
Kılıçdaroğlu, açıklama sonrası bir kahvaltı salonunda ikram edilen yöresel kahvaltılıkları yedi.

 

Yayın Tarihi : 15.05.2016 : 12:23

Etiketler : Kılıçdaroğluna    Futbolcu    Kızlardan    Sürpriz    Karşılama    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3008
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN