Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Diş Hekimleri İzmir’de Buluşacak

Diş Hekimleri İzmir’de Buluşacak
Türk Dişhekimleri Birliği (TDB), 22. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi’ni İzmir’de gerçekleştirilecek.

 

Türk Dişhekimleri Birliği’nin İzmir Dişhekimleri Odası ile düzenlediği 22. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi, 19-21 Mayıs 2016 tarihlerinde İzmir’de yapılacak. Yurt içinde olduğu kadar yurtdışında da ilgi ile karşılanan organizasyon ile yaklaşık 10 bine yakın akademisyen ve dental sektör temsilcisi İzmir’e gelecek. Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek olan ve diş hekimlerinin en son bilimsel ve teknolojik yeniliklerle buluşacağı 22. Türk Dişhekimleri Birliği Uluslararası Kongresi İzmir’in kültürel tanıtımında da büyük rol oynayacak.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin "Fuar İzmir"le sadece kente değil, Türkiye’ye büyük bir eser kazandırdığını ve bunu değerlendirmek istediklerini belirten TDB genel başkanı Prof. Dr. Taner Yücel, bu büyük merkezin kongre ile bütünleşeceğine inandıklarını söyledi.
 
Bu seneki kongreyi, Atatürk’ün aydınlanma meşalesini yaktığı gün olan 19 Mayıs’ta, Ege’nin incisi İzmir’de yapmak istediklerini sözlerine ekleyen Prof. Dr. Yücel, "Amacımız bu bilimsel şöleni diş hekimliği ailesi olarak bayram coşkusu ile kutlamaktır. TDB kongreleri sosyal boyutu ile de dünyada düzenlenen kongreler arasında en görkemli organizasyonların başında gelmektedir. İnanıyorum ki İzmir Dişhekimleri Odası’nın ev sahipliğindeki bu kongreden meslektaşlarımız unutulmaz anılarla evlerine dönecek" dedi.
 
İzmir Dişhekimleri Odası Başkanı Prof. Dr. Ali Rıza Alpöz, İzmir’in turizmi, ekonomisi ve tanıtımında büyük rol oynayacak olan kongrede günlük katılımlarla birlikte 10 bin civarında ziyaretçi beklediklerini, konferans, panel ve kursların yanı sıra sosyal programlarla kongrenin görsel bir şölene dönüşeceğini, Expodental Fuarı’yla İzmir’in isminin bölgenin yanı sıra yurt dışında da tanıtılacağını söyledi. Alpöz, ayrıca 4 bin metrekarelik alanda gerçekleşecek olan TDB kongrelerinin İzmir buluşmasının 20 komşu ülkenin dişhekimleri birlik başkanının yer aldığı platform ile bölgesel güç olmaya aday olduğunu da ifade etti.
 
İŞBİRLİĞİ PLATFORMU TOPLANTISI YAPILACAK
 
TDB 22. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi kapsamında, Türkiye ile coğrafi, tarihi, sosyal, mesleki ve kültürel olarak komşu olan ülkelerle dişhekimliği mesleği alanında fikir alışverişinde bulunmak, bilimsel ve ekonomik işbirliğini arttırmak amacıyla, yaklaşık 25 ülke birlik başkanı ve temsilcisinin katıldığı Komşu Ülkeler Dişhekimleri Birlikleri İşbirliği Platformu Toplantısı, yapılacak. Birçok ülkenin dişhekimliği birlikleri başkan ve temsilcileri kongre boyunca İzmir’de olacak.
 
22. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi, İzmir’de turizm hareketliliği ve ekonomi adına da önemli bir katkı sağlayacak. 14 yıl aradan sonra İzmir’de gerçekleştirilecek uluslararası kongre için en az 3 bin yerli ve yabancı diş hekimi ile dental sektör temsilcisi İzmir’e gelecek, toplamda sektörle ilgili yaklaşık 10 bin kişi İzmir’de olacak.

Yayın Tarihi : 15.05.2016 : 11:51

Etiketler : Diş    Hekimleri    İzmirde    Buluşacak    Bölge   


Yorumlar

9265
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN