Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sancar’a Mermer Jesti

Sancar’a Mermer Jesti
Nobel Kimya Ödülü’nü alan Prof. Dr. Aziz Sancar’ın kurucusu olduğu Aziz ve Gwen Sancar Vakfı’nca ABD’de okuyan Türk ve yabancı öğrencileri bir araya getirecek Türk Kültür Evi’nin mermerleri Ege Maden İhracatçıları Birliği tarafından sağlanacak.

 

9 dönüm arazi üzerinde kurulacak olan Türk Kültür Evi, toplam bin 100 metrekare kapalı alana sahip olacak. Türk Kültür Evi’nin ana salon zemini, ıslak alanları, binanın girişi ve arka bahçesi Türk mermeri ile kaplanacak. Aziz ve Gwen Sançar Vakfı’nca ABD’de okuyan Türk ve yabancı öğrencileri bir araya getirecek Türk Kültür Evi’ne destek olmayı bir sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini belirten Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, bu projede yer almaktan dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını kaydetti.
 
Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya ve EMİB Yönetim Kurulu üyeleri, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde düzenlenen 14 Mayıs Aziz Sancar Onur Günü Töreni’nde Prof. Dr. Aziz Sancar ile buluşup Türk Kültür Evi Projesi’ne desteklerini dile getirdi.

Yayın Tarihi : 14.05.2016 : 14:58

Etiketler : Sancarın    Türk    Kültür    Evinin    Mermermeri    İzmirden    Bölge   


Yorumlar

6628
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN