Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


'Eczacılar Daha Çok Çalışıp, Az Kazanıyor'

'Eczacılar Daha Çok Çalışıp, Az Kazanıyor'
Gaziantep Eczacılar Odası Genel Sekreteri Cem Mercan, sağlık hizmetlerine ulaşımın geçen yıllara göre kolaylaştığını, eczacıların ise yaşamının zorlaştığını ve daha çok çalışıp daha az kazanır hale geldiğini söyledi.

 

Bilimsel eczacılığın 177’nci yılı ve Gaziantep Eczacı Odası’nın kuruluşunun 60’ıncı yılı düzenlenen törenle kutlandı. Demokrasi Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Gaziantep Eczacı Odası Başkanı İrfan Demirci, yönetim kurulu üyeleri ve eczacılar katıldı. Atatürk Anıtı önüne çelenk bırakıldığı törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende konuşan Gaziantep Eczacı Odası Genel Sekreteri Cem Mercan, sivil toplum kuruluşlarının varlığı ve köklü örgütsel yapılara dönüşmelerinin demokrasinin sigortası olduğunu kaydederek şunları dedi:
 
“10 yılı aşkın bir süredir ‘sağlıkta dönüşüm’ adı altında ülkemizde ve sektörümüzde bir takım değişiklikler yaşanmaktadır. Sağlıkta dönüşümün sonuçları hem insanımızı hem sağlık hizmeti sunucularını, dolayısıyla da eczacılarımızı direkt olarak etkilemektedir. Artık net olarak görüyoruz ki sağlık hizmetlerine ulaşım, geçmiş yıllara göre çok daha kolay ve alınan hizmet daha nitelikli. Bu durum çok önemli, çünkü her ne kadar genç bir nüfusa sahip olsak da ortalama yaşam süreleri uzuyor ve nüfusumuz gitgide yaşlanıyor. Öte yandan biz eczacılar sağlık hizmetlerinin giderek piyasalaştığını ve liberalleştiğini görüyoruz. Sağlığa ödenen para artarken biz eczacılarla birlikte, farklı kategorilerdeki sağlık emekçilerinin yaşamlarının zorlaştığını izliyoruz. Daha çok üretip, daha çok çalışıp, daha az kazanır hale geldik.&rdquo

Yayın Tarihi : 14.05.2016 : 11:52

Etiketler : Mercan    Eczacılar    Daha    Çok    Çalışıp    Az    Kazanıyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4294
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN