Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Muhaliflerden Ortak Açıklama

Muhaliflerden Ortak Açıklama
MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Ankara Valiliği'nin, "Genel Kurul yapılmayacaktır" açıklamasına yanıt vermek ve bundan sonra izleyecekleri yolla ilgili saat 11.00'de basın toplantısı yapacaktı. Akşener son dakikada basın toplantısını iptal etti. Bunun yerine yazılı açıklama yapıldı. MHP'de dört Genel Başkan adayı Ümit Özdağ, Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan ortak açıklama yaparak, yarın kongrenin yapılacağı salonda olacaklarını duyurdu.

 

Muhalif dört MHP Genel Başkan adayı bugün ortak açıklama ile bir gün kala arap saçına dönen Ankara Valiliği’nin dün geceyarısı yapılamayacağını açıkladığı kongrenin yarın yapılacağını açıkladı.
 
MHP olağanüstü kongresi ya sürecini değerlendiren ve Adalet Bakanlığı’nı baskı yapmakla suçlayan MHP genel başkanlığı için adaylıklarını açıklayan eski milletvekilleri Sinan Oğan, Meral Akşener ve Koray Aydın ile MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek genel başkanlığa aday olan Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ  şöyle dediler:“Bütün bu anayasa ve yasaların çiğnenmesi ve fiili baskı ve engellemelere rağmen biz aşağıda isim ve imzası bulunann MP Genel başkan adayları 15 Mayıs 2016’da saat 10.00’da kurultayımızın yapılacağı adreste olacağımızı kamoyuna saygıyla bildiririz!”
 
''O KONGRE YAPILACAK''
 
Sinan Oğan'ın avukatı Kürşat Ergün, "Arkadaşlarımız yola çıktı o kongre yapılacak. Genel başkan adaylarının açıklaması kongre yapılmayacak anlamına gelmiyor" dedi. 
 
ÇAĞRI HEYETİ AÇIKLAMA YAPACAK
 
Dün gece hukuki süreci değerlendiren MHP Çağrı Heyeti'nin de bugün bir açıklama yapması bekleniyor.
 
MHP KULİSLERİ: SONUCU BEKLEYECEKLERİNİ AÇIKLAYACAKLAR
 
MHP kulislerine göre yarın kongre salonuna gidecek olan 4 genel başkan adayı Hükümet ve Adalet Bakanlığı’nı siyasi baskı yapmakla suçlayarak, Yargıtay 18. Hukuk Dairesi’nin kongrenin toplanmasına ilişkin kararının temyiz incelemesinin sonucunu bekleyeceklerini açıklamaları bekleniyor.
 
SİNAN OĞAN TWITTER'DAN DUYURDU
 
Kurultayla ilgili muhaliflerin ortak açıklamasını Sinan Oğan, Twitter hesabından duyurdu.

Yayın Tarihi : 14.05.2016 : 11:39

Etiketler : mhp    meral akşener    sinan oğan    ümit özdağ    koray aydın       


Yorumlar

5762
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN